Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2024 KOVO 22 D. | Nekrologas.lt
Frédéricas Mitterrandas
1947 RUGPJŪČIO 21 D. - 2024 KOVO 21 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Frédéricas Mitterrandas (76), buvęs Prancūzijos kultūros ministras, prezidento François Mitterrando sūnėnas.

Kovo 21 d., eidamas 77-uosius metus, mirė buvusio prezidento François Mitterrando sūnėnas Frédéricas Mitterrandas – aktorius, scenaristas, televizijos laidų vedėjas, rašytojas, prodiuseris ir režisierius, 2009–2012 m. Nicolas Sarkozy prezidentavimo metu ėjęs Prancūzijos kultūros ir komunikacijos ministro pareigas.

F. Mitterrandas daugiau nei metus sirgo vėžiu. Ši skausminga patirtis paskatino jį parašyti vieną iš daugelio savo knygų „Keistas karas“ („Une drôle de guerre“) kaip atsaką į Emmanuelio Macrono kartojamus karinius terminus „Mes kariaujame“.

F. Mitterrandas paliko ryškų pėdsaką Prancūzijos kultūriniame gyvenime. Didelę savo gyvenimo dalį šis eruditu ir populiariu dendžiu laikytas žmogus buvo žinomas kaip kino operatorius, televizijos laidų vedėjas ir prodiuseris, rašytojas, režisierius, scenarijų autorius ir aukštuomenės gyvenimo komentatorius.

F. Mitterrandas vadovavo keliems kino teatrams Paryžiuje, atliko vaidmenis daugelyje filmų, o devintajame dešimtmetyje aktyviai dirbo kaip prodiuseris ir režisierius televizijos laidose. Todėl meno pasaulis nustebo, kai jis 2009 m. tapo didžiausio kairiųjų priešo Nicolas ​​Sarkozy kultūros ir komunikacijos ministru.

Gimęs turtingoje šeimoje, jis užaugo kartu su dviem savo broliais (Gabrieliu ir Olivieru), su išsiskyrusiais tėvais ir guvernante. Jo tėvas Robertas Mitterrandas, miręs 2002 m., buvo išsilavinęs inžinierius, vyresnysis valstybės tarnautojas ir vyresnysis F. Mitterrando brolis.

F. Mitterrando autobiografinis romanas „Blogas gyvenimas“ (pranc. La mauvaise vie ) sukėlė daug triukšmo ir tapo bestseleriu. Biseksualumu garsėjęs vyras knygoje išsamiai papasakojo apie savo „džiaugsmus“ lankantis Bankoko vyrų viešnamiuose ir „įprotį mokėti berniukams“.

2009 m. spalio 5 d. Prancūzijos nacionalinio fronto partijos lyderė Marine Le Pen apkaltino jį seksu su nepilnamečiais berniukais ir „sekso turizmu“ ir pareikalavo, kad F. Mitterrandas atsistatydintų iš kultūros ministro pareigų.

Gindamasis F. Mitterandas teigė: „Kiekvieną kartą aš būdavau su savo amžiaus arba penkeriais metais jaunesniais žmonėmis – nebuvo nė menkiausios dviprasmybės.“

Jis tvirtino tiesiog laisvai vartojąs terminą „berniukai“ tiek gyvenime, tiek knygoje. Jis taip pat pareiškė: „Aš smerkiu seksualinį turizmą, smerkiu pedofiliją ir tuose dalykuose niekada nedalyvavau.“

::alfa::Mirė skandalingasis prezidento François Mitterrando sūnėnas