Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2024 SAUSIO 8 D. | Nekrologas.lt
Franzas Beckenbaueris
1945 RUGSĖJO 11 D. - 2024 SAUSIO 7 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Franzas Beckenbaueris (78 metų) futbolo legenda, išrinktas geriausiu 20-ojo amžiaus Vokietijos futbolininku

Sulaukęs 78 metų 2024 m. sausio 7 d. mirė Vokietijos futbolo legenda Franzas Beckenbaueris.

F. Beckenbaueris, pravarde Der Kaiser (kaizeris, imperatorius –red.), buvo vienas iš trijų vyrų, laimėjusių Pasaulio taurę ir kaip žaidėjas, ir kaip treneris. Kiti du buvo brazilas Mario Zagallo, kuris mirė vos prieš tris dienas ir prancūzas Didier Deschampsas.

F. Beckenbaueris gimė Miunchene. Žaidėjo karjerą F. Bekenbaueris pradėjo ir didžiąją jos dalį praleido Miuncheno „Bayern“ klube, kuriame 4 kartus tapo Vokietijos čempionu, tiek pat sykių laimėjo šalies taurę, 3 kartus kėlė Europos taurę (dabartinę UEFA Čempionų lygą), po sykį – Taurių laimėtojų ir Tarpžemyninę taures.

Nuo 1977 m. iki 1980 m. jis atstovavo Niujorko „Cosmos“. komandą. 1980–1982 m. futbolininkas grįžo į Vokietiją, kur žaidė „Hamburger SV“. komandoje. Iš viso Vokietijos klubuose F. Bekenbaueris sužaidė 424 rungtynes, pelnė 45 įvarčius.

1983 m. futbolininkas vėl grįžo į Niujorko „Cosmos“ ir ten baigė futbolininko karjerą.

Nuo 1984 m. iki 1990 m. F. Bekenbaueris užėmė Vakarų Vokietijos rinktinės vyriausiojo trenerio pareigas. Jo treniruojama rinktinė iškopė į 1986 m. pasaulio čempionato finalą bei laimėjo 1990 m. pasaulio čempionatą.

Iš viso F. Bekenbauerio treniruojama rinktinė sužaidė 66 oficialias rungtynes, iš kurių laimėjo 36.

1994 m. F. Beckenbaueris tapo Miuncheno „Bayern“ klubo prezidentu, o 2002 m. – valdybos pirmininku. Jis taip pat prisidėjo prie Vokietijos išrinkimo 2006 m. pasaulio čempionato organizatore, o pats F. Bekenbaueris vėliau tapo organizacinio komiteto pirmininku.

Baigęs trenerio darbą F. Beckenbaueris ėmėsi futbolo administratoriaus pareigų.

Pastaruoju metu Vokietijos futbolo legenda F. Beckenbaueris turėjo sveikatos problemų ir gyveno užsisklendęs nuo visuomenės Austrijos mieste Zalcburge, kitapus Vokietijos sienos. Itin sunkiai jis išgyveno sūnaus Stephano mirtį 2015-aisiais.

Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/sportas/naujiena/futbolas/gedulas-vokietijos-futbole-mire-legendinis-franzas-beckenbaueris-24-2172250?utm_medium=copied

„Su giliu liūdesiu pranešama, kad vyras ir tėvas Franzas Beckenbaueris mirė ramiai miegodamas vakar, sekmadienį, apsuptas šeimos“, – apie netektį pranešė F.Beckenbauerio šeima.