Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2024 GEGUŽĖS 5 D. | Nekrologas.lt
Frankas Stella
1936 GEGUŽĖS 12 D. - 2024 GEGUŽĖS 4 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Frankas Stella (87), pasaulinio garso amerikiečių tapytojas

Niujorke mirė pasaulinio garso amerikiečių tapytojas Frankas Stella. Jam buvo 87 metai. Menininko žmona daktarė Harriet McGurk „The News York Times“ sakė, kad mirties priežastis buvo limfoma. Jis mirė savo namuose Manhetene.

F. Stella gimė 1936 m. gegužės 12 d. Maldeno mieste, Masačusetso valstijoje. Anot „The News York Times“, F. Stella buvo dominuojanti figūra Amerikos pokario mene. Jam buvo maždaug 20 metų, kai nutapė paveikslų seriją „Black Paintings“, kuri „užvaldė meno pasaulį“. „Associated Press“ taip pat pažymi, kad šie darbai sulaukė didelio kritikų įvertinimo.

Ankstyvuoju periodu F. Stela šalia „Juodųjų“ (1958−60) serijos nutapė „Aliuminio“ (1960) ir „Vario“ (1960−61) paveikslų serijas, pasižymėjusias supaprastintu vaizdavimu. 1960 m. įvyko pirmoji F. Stelos personalinė paroda Leo Castelli galerijoje Niujorke.

Tarp 1985 ir 1997 m. F. Stela sukūrė apie 260 kūrinių (skulptūrų, grafikos kūrinių, reljefų) „Mobio Diko“ tema. Po 1990 m. F. Stela pradėjo labiau kurti skulptūras, dalyvauti architektūriniuose projektuose, gavo viešųjų užsakymų (pavyzdžiui, 10 tūkst. kv. pėdų dekoravimo schema Velso princo teatre Toronte (1992−93)).

F. Stella toliau dirbo iki jam sukako 80 metų. Jo darbai eksponuojami Jeffrey Deitch galerijoje Niujorke.

::alfa::Niujorke mirė pasaulinio garso tapytojas Frankas Stella