Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2024 BIRŽELIO 12 D. | Nekrologas.lt
Françoise Hardy
1944 SAUSIO 17 D. - 2024 BIRŽELIO 11 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Françoise Hardy (80), viena populiariausių visų laikų Prancūzijos popmuzikos žvaigždžių.

Sulaukusi 80 metų birželio 11 d. mirė viena populiariausių Prancūzijos popmuzikos žvaigždžių Françoise Hardy, praneša „Variety“. Ji buvo ne tik dainininkė, bet ir aktorė, ir modelis, kurios klasikinis grožis ir dažniausiai melancholiška muzika septintajame ir vėlesniais dešimtmečiais jaudino gerbėjus visame pasaulyje.

Apie jos mirtį savo instagramo paskyroje pranešė jos sūnus, muzikantas Thomas Dutroncas. Jis paskelbė savo, dar kūdikio nuotrauką, kurioje jis yra su mama, ir parašė: „Maman est partie“ (liet. Mama išėjo).

F. Hardy nuo 2004 m. sirgo limfos vėžiu ir daug metų gydėsi radioterapija. 2015 m. pablogėjus jos būklei, jai trumpam buvo sukelta dirbtinė koma, nuo to laiko ji turėjo kalbos, rijimo ir kvėpavimo problemų.

Ji pasisakė už eutanaziją, teigdama, kad Prancūzija yra „nežmoniška“, nes neleidžia šios procedūros.

M. Hardy gimė 1944 m. nacių okupuotame Paryžiuje. Būdama 16-os metų ji gavo dovanų pirmąją gitarą ir pradėjo rašyti dainas, jas atlikti gyvai ir dalyvauti įrašų kompanijų rengiamose atrankose.

1961 m. ji pasirašė sutartį su „Disques Vogue“. Įkvėpta prancūziškojo šansono stiliaus – dainuojamų baladžių, taip pat besiformuojančių aštresnių popmuzikos ir rokenrolo stilių, Hardy tapo pagrindine yé-yé stiliaus, dominavusio XX a. vidurio Prancūzijos muzikoje, dalimi.

Šis stilius buvo pavadintas pagal to meto anglakalbių grupių pomėgį skanduoti „yeah“, o F. Hardy prisidėjo prie jo atsiradimo: ankstyvoji daina „La Fille Avec Toi“ prasidėjo angliškais žodžiais: „Oh, oh, oh, yeah, yeah“.

1962 m. pasirodžiusi baladė „Tous les garçons et les filles“ tapo F. Hardy proveržiu. Buvo parduota daugiau nei 2,5 mln. kopijų. Baladė, kaip ir ankstyvieji singlai „Je Suis D'Accord“ ir „Le Temps de L'Amour“, atsidūrė Prancūzijos topų viršūnėse.

1963 m. F. Hardy atstovavo Monakui „Eurovizijos“ dainų ir su daina „L’amour s’en va“ užėmė penktą vietą. Dėl didėjančios šlovės Europoje ji pradėjo dainuoti ne tik prancūzų ir anglų, bet ir italų bei vokiečių kalbomis.

Jos 1964 m. daina „All Over the World“, išversta iš „Dans le Monde Entier“, tapo vieninteliu Jungtinės Karalystės Top 20 hitu, tačiau Prancūzijoje, Italijoje ir Vokietijoje ji mėgavosi didžiule šlove.

Didžiausią sėkmę anglų kalba ji patyrė 1968 m. su daina „It Hurts to Say Godbye“, kurią parašė Serge'as Gainsbourgas. Šis hitas užėmė 1-ąją vietą Jungtinėje Karalystėje ir jos gimtojoje Prancūzijoje.

F. Hardy grožis ir meistriška estetika, jos švaraus silueto siuviniai ir laisvalaikio stiliaus drabužiai, mezginiai, rokeriški džinsai ir odiniai drabužiai, apibrėžė XX a. prancūziško stiliaus lengvumą. Ji tapo garsių dizainerių bei fotografų mūza.

1988 m. išleistas „Décalages“ buvo laikomas paskutiniuoju jos albumu, tačiau 1996 m. ji sugrįžo su „Le Danger“, pakeitusi savo paletę į nuotaikingą šiuolaikinį roką. Ji išleido dar šešis albumus, kuriuos užbaigė 2018 m. išleistu „Personne D'autre“.

1963 m. F. Hardy debiutavo filme „Chateau en Suede“. Iš viso aktorė nusifilmavo dvylikoje filmų.

F. Hardye nuo 9-to dešimtmečio domėjosi astrologija ir išleido keletą knygų šia tema. 2008 m. buvo paskelbta jos autobiografija „Le Désespoir des singes… et autres bagatelles“, o 2012 m. išleistas romanas „L’Amour fou“.

1981 m. ji ištekėjo už dainininko ir aktoriaus Jacques Dutronco. Pora turi sūnų Thomą Dutroncą.

::alfa:: Mirė viena populiariausių Prancūzijos popmuzikos žvaigždžių, „Eurovizijos“ dalyvė Françoise Hardy