Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2020 LAPKRIČIO 3 D. | Nekrologas.lt
Faustas Latėnas
1956 GEGUŽĖS 16 D. - 2020 LAPKRIČIO 3 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Faustas Latėnas (64 metų) kompozitorius, daugybės Eimunto Nekrošiaus spektaklių muzikos kūrėjas

2020 m. lapkričio 3 d., mirė 64-erių kompozitorius Faustas Latėnas.

Maestro F. Latėnas pirmiausia žinomas kaip teatro kompozitorius, visų Rimo Tumino, taip pat daugelio Eimunto Nekrošiaus ir Jurijaus Butusovo spektaklių muzikos kūrėjas, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, daugelio Lietuvos ir tarptautinių konkursų bei festivalių laureatas, apdovanotas už originalią muziką ir muziką dramos spektakliams.

Apie Mažąjį teatrą, kuriame dirbo, F. Latėnas yra sakęs: „Jeigu mūsų teatras būtų muzikos kūrinys, tai būtų… pasakalija. Tai klasikinės formos kūrinys, kuriame persipina feliniški, Nino Rotos motyvai. Jame yra tokių gyvenimiškų intarpų, kurie tarsi turėtų nederėti. Bet jie tokie organiški, tokie netikėti. Jie sukuria tokią įstabią dermę. Šios pasakalijos versijos yra 15-oje plokštelių – ji pavirsta tango, kadriliu, Schuberto orkestru… Jos nuotaika – kaip ir visos mano muzikos – liūdna ir su humoru. Su juoku pro ašaras.

Ši pasakalija egzistuoja. Ji sukurta teatrui. Ir kaip dažnai būna su mano muzika – jai dar neatėjo laikas. Ji dar sulauks savo.“

Kompozitorius gimė 1956 m. gegužės 16 d. Dusetose, 1980 m. baigė Lietuvos valstybinės konservatorijos kompozicijos specialybę. 2000–2005 m. ėjo Valstybinio Vilniaus mažojo teatro vadovo pareigas. 1989–1991 m. vadovavo Vilniaus teatrui „Lėlė“, nuo 1996-ųjų metus – Lietuvos valstybiniam akademiniam dramos teatrui, 1999–2000 m. ėjo Nacionalinio dramos teatro generalinio direktoriaus pareigas. 2000–2004 m. kartu su režisieriumi R. Tuminu vadovavo Vilniaus mažajam teatrui. 1996 ir 2004 m. F. Latėnas tapo Lietuvos kultūros viceministru, taip pat ėjo ministro pirmininko patarėjo, Lietuvos kultūros atašė Rusijoje pareigas.

F. Latėnas sukūrė muziką ne vienam garsiam lietuviškam kino filmui.

Su žmona, Vilniaus dailės akademijos dėstytoja ir Dailės akademijos galerijos vedėja Ramute Rachlevičiūte F. Latėnas susilaukė trijų vaikų – Norvydos, Elžbietos ir iš gyvenimo pasitraukusio Kristupo.