Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2013 BIRŽELIO 22 D. | Nekrologas.lt
Ernestas Markšaitis
1969 GEGUŽĖS 3 D. - 2013 BIRŽELIO 22 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Ernestas Markšaitis (44 metų) alpinistas, verslininkas, žuvęs nuo teroristų rankų

Atokiame Šiaurės Pakistano Himalajų rajone 2013-ųjų birželio 22 d. užpuolikai nušovė dešimt užsienio turistų bei vieną pakistanietį. Tarp aukų – ir lietuvių aplinistas Ernestas Markšaitis. Kitas lietuvis Saulius Damulevičius nenukentėjo.

Išpuolis buvo įvykdytas Nanga Parbato bazinėje stovykloje, Gilgito-Baltistano Diamero rajone. Nanga Parbatas yra devintas pagal aukštį kalnas pasaulyje, jo aukštis siekia 8126 metrus.

Ernestas gimė Vilniuje 1969 m. gegužės 3 d. 1987 m. jis baigė Antakalnio 18-ąją vidurinę mokyklą ir tais pačiais metais įstojo į Vilniaus Universiteto Matematikos fakultetą. Po kelių metų įstojo į Maskvos valstybinį Lomonosovo universitetą ir jį baigė 1992 m. Po studijų mokėsi doktorantūroje, dirbo Matematikos fakultete dėstytoju.

1994 m. jis įstojo tarnauti į Valstybės sienos apsaugos tarnybą, nuo 2001 m. dirbo Muitinės kriminalinėje tarnyboje. 2007 m. nusprendė iš valstybės tarnybos pasitraukti į privatų verslą. 1994 metais susituokė ir susilaukė dviejų dukrų.

Kaip rašoma Lietuvos alpinistų asociacijos puslapyje, kalnai Ernestą patraukė dar vaikystėje – sužavėjo mamos pasakojimai. Pirmą kartą į kalnus išėjo 2007 m. ir paniro į juos visa galva ir širdimi.

Lengvų kelių neieškojo ir buvo patikimas bendražygis, draugas, visuomet pasiruošęs padėti kitiems, pakelti ūpą. Tai buvo toks gyvenimas, kurio jis troško, ir kurį jis taip mylėjo.

Tačiau tos žinios ir gebėjimai, padėję Ernestui ne kartą išvengti kalnų pavojų, deja, nepadėjo pasipriešinti prieš brutalų, fanatišką įtūžį.