Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2024 BALANDŽIO 16 D. | Nekrologas.lt
Eleanora Coppola
1936 GEGUŽĖS 4 D. - 2024 BALANDŽIO 12 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Eleanora Coppola (87), dokumentinių filmų kūrėja, režisieriaus Franciso Fordo Coppolos sutuoktinė.

JAV kino režisierius Francisas Fordas Coppola (85) išgyvena skaudžią netektį. Mirė „Krikštatėvio“ (angl. „The Godfather“) ir „Apokalipsė dabar“ (angl. „Apocalypse Now“) režisieriaus žmona Eleanora Coppola. Velionei buvo 87-eri. Žinią apie netektį patvirtino F. F. Coppolos atstovė Nesma Youssef.

E. Coppola buvo dokumentinių filmų kūrėja, geriausiai žinoma dėl filmo „Tamsos širdys: filmų kūrėjo apokalipsė“, kuriame pasakojama apie jos vyro F. F. Coppolos svarbiausio filmo „Apokalipsė dabar“ kūrimą.

E. Coppola gimė Los Andžele ir didžiąją gyvenimo dalį praleido šiame mieste. Baigusi Kalifornijos universitetą Los Andžele, ji susitiko su režisieriumi F. F. Coppola, kai dirbo jo pirmojo. 1962 m. kurto siaubo filmo „Demencija 13“ (angl. „Dementia 13.“) – filmavimo aikštelėje. Netrukus po to jie susituokė. Jie kartu nugyveno 61-erius metus, užaugino tris vaikus.

Sukinėdamasi filmavimo aikštelėje E. Coppola siekė įamžinti šių filmų kūrimo fonines detales, įamžindama tiek kūrybinį procesą, tiek intymias šeimos akimirkas. Kol aktoriai ir visa komanda kamavosi kurdami nuotaikingą jos sutuoktinio 1979 m. karo epą „Apokalipsė dabar“, E. Coppola buvo kartu su jais ir filmavo visą filmą. 1991 m. buvo sukurtas dokumentinis filmas „Tamsos širdys: filmų kūrėjo apokalipsė“ (angl. „Hearts of Darkness: A Filmmaker’s Apocalypse“), už kurį Eleanora pelnė du „Emmy“ apdovanojimus, Nacionalinės peržiūros tarybos apdovanojimą už geriausią dokumentinį filmą ir kt. Šis filmas buvo laikomas vienu geriausių kada nors sukurtų užkulisinių dokumentinių filmų.

Ji taip pat sukūrė keletą kitų dokumentinių filmų apie savo šeimos narių režisuotus filmus ir, kaip rašoma N. Youssef išplatintame nekrologe, pastaruoju metu montavo dokumentinį filmą apie savo dukters Sofios 2006 m. filmo „Marija Antuanetė“ kūrimą.

Prieš pat mirtį E. Coppola baigė rašyti trečiąją memuarų knygą.

::alfa::„Krikštatėvio“ režisieriaus F. F. Coppolos šeimoje gedulas: mirė itin jam svarbus žmogus