Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2014 RUGSĖJO 4 D. | Nekrologas.lt
Donatas Banionis
1924 BALANDŽIO 28 D. - 2014 RUGSĖJO 4 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Donatas Banionis (90 metų) teatro ir kino aktorius, atliko per pusšimtį vaidmenų teatre, 70 – kine

Po insulto 2014 m. rugsėjo 4 d. mirė legendinis aktorius Donatas Banionis.

Garsus aktorius skundėsi širdies ligomis. Prieš šešerius metus palaidojus žmoną Onutę D. Banionis pajuto sveikatos sutrikimų. Ligoninėje garsiam aktoriui teko rimtai gydyti širdį, buvo įsiūtas širdies stimuliatorius, paskui aktoriui teko pereiti reabilitacijos kursą.

2014 m. balandžio 28 d. D. Banionis atšventė savo 90-metį. Ta proga aktoriui buvo įteiktas Kultūros ministerijos garbės ženklas „Nešk savo šviesą ir tikėk“. Šis apdovanojimas tik papildė tą gausą įvertinimų, kuriuos per daugybę jis sukaupė.

D. Banionis yra sukūręs per pusšimtį vaidmenų Panevėžio J. Miltinio dramos teatre, apie 70 – kine ir televizijoje. 2013 m. jam skirta Nacionalinė kultūros ir meno premija. 2004 m. menininkas apdovanotas ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Komandoro didžiuoju kryžiumi, 1994 m.– Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Komandoro kryžiumi.

Brangiausias vaidmuo aktoriui buvo filme „Niekas nenorėjo mirti“, kuris tapo jo keliu į sėkmę. Už vaidmenį šiame filme aktorius apdovanotas 1966 m. XV tarptautiniame Karlovi Varų kino festivalyje. Tais pačiais metais jis pelnė Sąjunginio Kijevo festivalio pirmąją premiją, o 1967 m. apdovanotas Sovietų Sąjungos valstybine premija.