Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2024 VASARIO 3 D. | Nekrologas.lt
Donas Murray'us
1929 LIEPOS 31 D. - 2024 VASARIO 2 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Donas Murray'us (94 metų) aktorius, vaidinęs kartu su Marilyn Monroe filme „Autobuso stotelė“

Sulaukęs 94 metų vasario 2 d. Kalifornijoje mirė aktorius Donas Murray'us, kuris buvo nominuotas „Oskarui“ už vaidmenį kartu su Marilyn Monroe (1926–1962) filme „Autobuso stotelė“ (Bus Stop).

Aktorius gimė Los Andžele, pramogų versle dirbusioje šeimoje. Jo tėvas Dennisas buvo Brodvėjaus šokėjas ir scenos vadybininkas, o mama Ethel koncertavo Ziegfeld Follies.

D. Murray'us aktoriaus kelią pradėjo dar mokykloje. Vėliau jis studijavo Amerikos dramos menų akademijoje ir 1951 m. debiutavo Brodvėjaus miuzikle „Rožės tatuiruotė“ (The Rose Tattoo).

D. Murray'aus debiutas ekrane įvyko 1956 m., kai jis vaidino kartu su M. Monroe filme „Autobusų stotelė“. M. Monroe tuo metu jau buvo žvaigždė ir tai filmui atnešė sėkmę. Suvaidinęs kaubojų, D. Murray'us buvo nominuotas „Oskarui“ už geriausią antraplanį aktorių, taip pat BAFTA apdovanojimui.

Šis kieto vaikino vaidmuo nužymėjo tolesnę jo būsimų vaidmenų kryptį, tačiau pačiam aktoriui labiau patiko skirtingo plano vaidmenys ir laisvė scenoje. 1962 m. jis susilaukė pagyrų už vaidmenį filme „Patarimas ir sutikimas“ (Advise & Consent), kuriame vaidino uždarą įstatymų leidėją.

Po 1972 m. filmo „Beždžionių planetos užkariavimas“ (Conquest of the Planet of the Apes), kur jis suvaidino gubernatorių Brecką, D. Murray'ų vis dažniau buvo galima išvysti televizijoje. Jis pasirodė tokiose laidose kaip „Murder, She Wrote“ ir „Matlock“, taip pat atliko įsimintiną Sido Fairgate'o vaidmenį „Knots Landing“.

D. Murray'us taip pat atliko Bushnello Mullinso vaidmenį aštuoniose „Twin Peaks“ serijose.