Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2024 VASARIO 7 D. | Nekrologas.lt
Donaldas Kinsey
1953 GEGUŽĖS 12 D. - 2024 VASARIO 6 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Donaldas Kinsey (70) bliuzo grupės „Kinsey Report“ įkūrėjas, „The Wailers“ gitaristas

Sulaukęs 70-ies vasario 6 d. mirė amerikiečių gitaristas ir dainininkas Donaldas Kinsey, geriausiai žinomas kaip regio žvaigždės Bobo Marley bei jam pritariančiosios grupės „The Wailers“ grupės narys. Jis taip pat kartu su savo šeimos nariais buvo įkūręs bliuzo grupę „Kinsey Report“.

D. Kinsey pradėjo groti ir koncertuoti dar būdamas mažas, o vos šešerių metų prisijungė prie savo tėvo, bliuzo atlikėjo Lesterio „Big Daddy“ Kinsey (1927–2001).

Anksti pradėjęs groti bliuzą, D. Kinsey buvo vadinamas „B.B. Karaliumi jaunesniuoju“.

Baigęs mokyklą, jis pradėjo gastroliuoti su Albertu Kingu (1923–1992), grojo gitara ir netrukus vadovavo bliuzo legendos įkurtai grupei.

Vėliau jis su broliu Ralfu įkūrė „White Lightnin“. Grupė pasirašė sutartį su įrašų studija „Island Records“. Jos dėka D. Kinsey atrado regio stiliaus muziką ir turėjo galimybę susitikti su dviem didžiausiomis regio žvaigždėmis B. Marley (1945–1981) ir Peteriu Toshu (1944–1987).

D. Kinsey grojo gitara legendinio P. Tosho debiutinio turo metu – 1976-aisiais, kai buvo pristatomas albumas „Legalize It“.

Taip jam atsirado galimybė prisijungti prie „Wailers“. Nors D. Kinsey laikomas neatsiejama to klasikinio „Rastaman Vibration“ albumo dalimi, jis ilgai neužsibuvo su „Wailers“.

1976 m. gruodį, kai ginkluoti vyrai įžengė į B. Marley namus ir bandė nužudyti regio žvaigždę, D. Kinsey taip pat buvo kartu su atlikėju. Jam pavyko išvengti šūvių. Užpuolimo metu buvo sužeisti B. Marley, jo žmona ir grupės vadovas Donas Tayloras.

Po šio incidento D. Kinsey su grupe ir sužeistu B. Marley pasirodė nemokamame koncerte „Smile Jamaica“. Jame dalyvavo apie 80 tūkst. klausytojų. Tačiau neilgai trukus „Wailers“ padarė pertrauką. D. Kinsey patraukė į gastroles su P. Toshu ir gospelo, soulo ir ritmenbliuzo grupe „Staple Singers“.

1984 m. D. Kinsey kartu su broliais ir tėvu įkūrė grupę „Kinsey Report“, su kuria koncertavo daugybę metų. Vėliau jis vėl prisijungė prie grupės „Wailers“ gastrolių.

::alfa:: Mirė bliuzo grupės „Kinsey Report“ įkūrėjas, gitaristas Donaldas Kinsey