Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2022 SPALIO 22 D. | Nekrologas.lt
Dietrich'as Mateschitz'as
1944 GEGUŽĖS 20 D. - 2022 SPALIO 22 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Dietrich'as Mateschitz'as (78 metų) „Red Bull“ įkūrėjas, sukūręs tituluotą „Formulės 1“ komandą

2022 m. spalio 22 d. būdamas 78 metų, šeštadienį mirė energetinio gėrimo „Red Bull“ įkūrėjas Dietrichas Mateschitzas, pavertęs šį produktą pasauliniu fenomenu, sukūręs tituluotą „Formulės 1“ komandą ir sporto imperiją.

Kompanija „Red Bull“ išreiškė „liūdesį“ dėl austrų milijardieriaus mirties ir „dėkingumą už tai, ką jis pasiekė“.

D. Mateschitzas, atsiskyrėlis, retai duodavęs interviu, ėmėsi Azijoje populiaraus saldaus gėrimo ir itin sėkmingai pritaikė jį Vakarų rinkai.

2022 m. „Forbes“ jį pripažino turtingiausiu Austrijos žmogumi, jo turtas vertinamas 27,4 mlrd. dolerių (27,8 mlrd. eurų).

D. Mateschitzas daug investavo į sportą, siekdamas, kad jo prekės ženklas būtų žinomas visame pasaulyje. Be dalyvavimo „Formulėje 1“ – „Red Bull“ komandos olandų lenktyninkas Maxas Verstappenas antrus metus iš eilės tapo pasaulio čempionu – įmonė 2005 metais nusipirko Austrijos Zalcburgo miesto futbolo klubą, vėliau – Leipcigo klubą Vokietijoje.

Dėl didelių prekės ženklo investicijų abu klubai yra laimėję trofėjų. „Red Bull“ taip pat yra įsitraukusi į ekstremalaus sporto šakas ir remia oro akrobatikos ir nardymo nuo uolų renginius.

„Red Bull“ „Formulės 1“ komandos vadovas Christianas Horneris teigė, kad D. Mateschitzas „laimei“ sulaukė M. Verstappeno antrosios pergalės lenktynėse, prieš dvi savaites jam laimėjus Japonijos Didįjį prizą ir iškovojus antrąjį titulą.

C. Horneris apibūdino D. Mateschitzą kaip „visos mūsų veiklos pagrindą“. „Tai labai, labai liūdna, – sakė C. Horneris, kalbėdamas per Jungtinių Valstijų „Grand Prix“ lenktynes Ostine, Teksaso valstijoje. – Didis žmogus, vienas iš nedaugelio tokių, dėl to, ką jis pasiekė ir padarė daugeliui žmonių visame pasaulyje ir daugelyje sporto šakų.“

C. Horneris „Sky Sports F1“ teigė, kad D. Mateschitzas „įrodė, kad galima sukurti pokytį. Jis buvo aistringas rėmėjas ir visos mūsų veiklos pagrindas. Nuostabus žmogus ir įkvepianti asmenybė“.