Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2024 BALANDŽIO 19 D. | Nekrologas.lt
Dickey Bettsas
1943 GRUODŽIO 12 D. - 2024 BALANDŽIO 18 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Dickey Bettsas (80), „Allman Brothers Band“ gitaristas, dainininkas, hitais tapusių dainų autorius.

Sulaukęs 80 metų, balandžio 18 d. mirė gitaristas, dainininkas ir dainų autorius, geriausiai žinomas kaip vienas iš ikoninės klasikinės roko grupės „Allman Brothers Band“ įkūrėjų ir tokių hitų kaip „Ramblin’ Man“, „Blue Sky“ bei „Jessica“ autorius Dickey Bettsas.

Gimęs ir užaugęs Floridoje muzikalioje šeimoje, D. Bettsas jau penkerių metų grojo ukulėle, o būdamas paauglys talentingai valdė kelis styginius instrumentus. Jis užaugo su bliugraso ir kantri stiliaus muzika, bet baigęs vidurinę mokyklą nusprendė išbandyti savo jėgas tuomet dar naujame rokenrolo žanre. 1969 m. jis sutiko Duane'ą Allmaną (1946–1971) – žmogų, pakeitusį jo gyvenimą.

Kaip grupės „Allman Brothers Band“ narys D. Bettsas iš pradžių tik grojo gitara, pritardamas paties D. Allmano ugningai gitaros kūrybai, tačiau greitai įsitvirtino grupėje ne tik dėl grojimo gitara, bet ir dėl savo vokalo bei dainų kūrimo. Vienas didžiausių grupės hitų „Ramblin’ Man“ buvo paties D. Bettso kompozicija. Jis taip pat parašė „Jessica“, „Revival“, „Blue Sky“ ir kitas dainas. Po D. Allmano mirties 1971 m., grupės komercinės sėkmės viršūnėje, D. Bettsas tapo jos pagrindiniu gitaristu ir vokalistu.

1974 m. jis pradėjo solinę karjerą su grupe „Highway Call“ ir visą likusį karjeros laikotarpį toliau leisdavo įrašus, dažnai kaip „Dickey Betts & Great Southern“ arba „Dickey Betts Band“. Bėgant metams jis ne kartą buvo pasitraukęs iš „Allman Brothers“, o 2000-ųjų pradžioje su grupe atsisveikino visam laikui.

D. Bettso darbas su „Allman Brothers“ laikomas vienu įtakingiausių roko srityje. Leidinys „Rolling Stone“ jį du kartus įtraukė į 100 geriausių gitaristų sąrašus. D. Bettsas su grupe yra įamžintas Rokenrolo šlovės muziejuje, jis pelnė „Grammy“ apdovanojimą už viso gyvenimo nuopelnus. D. Bettso kompozicija „Jessica“, vėliau tapusi TV laidos „Top Gear“ tema, taip pat laimėjo „Grammy“.

::alfa::Muzikos pasaulis gedi vieno geriausių praėjusio šimtmečio gitaristų ir rokenrolo žvaigždės