Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2024 SAUSIO 22 D. | Nekrologas.lt
Dexteris Scottas Kingas
1961 SAUSIO 30 D. - 2024 SAUSIO 22 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Dexteris Scottas Kingas (62 metų) pilietinių teisių judėjimo lyderio Martino Lutherio Kingo sūnus

Sausio 22 d. savo namuose Malibu (Kalifornija), būdamas 62 metų, nuo prostatos vėžio mirė Dexteris Scottas Kingas. Jis buvo antrasis pilietinių teisių judėjimo lyderio ir aktyvisto Martino Lutherio Kingo ir Corettos Scott sūnus, – aktorius, dokumentinių filmų kūrėjas, aktyvistas už gyvūnų teises ir Kingo centro prezidentas.

D. S. Kingas gimė pačiame savo tėvo pilietinių teisių judėjimo darbų įkarštyje. Kai 1968 m nužudė jo tėvą, berniukas buvo vos septynerių metų. Apie šią tragediją jis sužinojo žiūrėdamas televizorių.

Jaunystėje D. S. Kingas sunkiai ieškojo savo vietos po saule. Jis lankė Morehouse koledžą, bet jo nebaigė. 1989 m. trumpai ėjo Kingo centro prezidento pareigas, tačiau padirbėjęs vos keletą mėnesių, atsistatydino. Jaunuolis taip pat dirbo pataisos namų pareigūnu ir muzikos propaguotoju, o 1995 m. grįžo į Kingo centrą ir perėmė vadovavimą iš savo motinos. Minėtam centrui jis vadovavo iki mirties.

2003 m. D. S. Kingas paskelbė savo atsiminimų knygą „Augau karaliumi: intymūs prisiminimai“. 2002 m. televizijos filme „The Rosa Parks Story“ jis atliko savo tėvo vaidmenį, o 1999 m. animaciniame filme „Mūsų draugas Martinas“ jį įgarsino.