Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2024 GEGUŽĖS 14 D. | Nekrologas.lt
Davidas Sanbornas
1845 LIEPOS 30 D. - 2024 GEGUŽĖS 12 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Davidas Sanbornas (78), vienas žymiausių pasaulio džiazo saksofonininkų.

Gegužės 12 d. mirė vienas žymiausių pasaulio džiazo saksofonininkų Davidas Sanbornas. Muzikantas, kurio ugningas grojimas saksofonu padėjo pelnyti šešis „Grammy“ apdovanojimus, yra ne kartą viešėjęs Lietuvoje.

Apie netektį buvo paskelbta JAV muzikanto paskyrose socialiniuose tinkluose. Pranešama, kad muzikantas mirė po sunkios kovos su prostatos vėžiu. Jam buvo 78 metai.

Onkologinė liga atlikėjui buvo diagnozuota 2018-aisiais, tačiau jis nenutraukė koncertinės veiklos ir jau buvo suplanavęs pasirodymus, kurie turėjo vykti kitais metais.

Ne tik džiazo, bet ir popmuzikos, roko, net repo pasaulyje gerai žinomas D. Sanbornas buvo vadinamas žmogumi, kuris saksofoną vėl padarė madingu instrumentu.

Būdamas trejų metų būsimasis atlikėjas susirgo poliomielitu. Gydytojų patarimu jis pradėjo groti saksofonu, kad sustiprintų susilpnėjusius krūtinės raumenis ir pagerintų kvėpavimą.

Jau keturiolikos jis grojo su garsiais džiazo ir bliuzo muzikantais Albertu Kingu ir Little Milton.

Po muzikos studijų Šiaurės Vakarų universitete ir pas saksofonininką J. R. Monterose'ą Ajovos universitete jis išvyko į Kaliforniją ir prisijungė prie Paulo Butterfieldo bliuzo grupės, su kuria grojo legendiniame Vudstoko festivalyje 1969-aisiais. Tuomet jam buvo 24 metai.

Vėliau jis gastroliavo ir įrašė albumus su Stevie Wonderiu, grupe „The Rolling Stones“, Davidu Bowie, Paulu Simonu, Ericu Claptonu, Bruce'u Springsteenu ir kitomis pasaulio žvaigždėmis.

1975-aisiais muzikantas išleido pirmąjį solinį albumą „Taking Off“, o 1981-aisiais pelnė pirmąjį „Grammy“ apdovanojimą. Iš viso D. Sanbornas laimėjo šešias „Grammy“ statulėles.

D. Sanbornas buvo labai produktyvus – per šešis dešimtmečius trukusią karjerą išleido 25 albumus.

Penktajame jo studijiniame albume „Hideaway“ (1980) buvo du instrumentiniai kūriniai, parašyti kartu su dainininku Michaelu McDonaldu, taip pat Giorgio Moroderio „The Seduction“ kompozicija, kuri skambėjo Paulo Schraderio filme „American Gigolo“. Jame pagrindinį vaidmenį atliko Richardas Gere'as.

D. Sanborno albumai „Hearsay“ (1994), „Pearls“ (1995) ir „Time Again“ (2003) užėmė 2 vietą „Billboard“ džiazo topuose.

Atlikėjas labiau už darbą įrašų studijose vertino gyvus koncertus. Nepaisant planų sumažinti koncertų kiekį nuo 200 iki 150 per metus, dar 2017 m., jau perkopęs septyniasdešimtmetį, atlikėjas pradėjo turą, kuris tęsėsi nuo Stambulo iki Nairobio.

Muzikantas ne kartą viešėjo ir Lietuvoje. 2000-aisiais jis koncertavo festivalyje „Kaunas Jazz“, 2003-iaisiais Vilniuje pasirodė su Danijos radijo bigbendu.

::alfa::Muzikos pasaulyje – gedulas: mirė vienas žymiausių pasaulio džiazo saksofonininkų