Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2024 KOVO 16 D. | Nekrologas.lt
Davidas Breashearsas
1955 GRUODŽIO 20 D. - 2024 KOVO 14 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Davidas Breashearsas (68), amerikiečių alpinistas ir filmų kūrėjas, penkis kartus įkopęs į Everesto viršukalnę.

Kovo 14 d. eidamas 69-uosius metus mirė amerikietis alpinistas, dokumentinio filmo „Everestas“ ir kitų filmų kūrėjas Davidas Breashearsas.

Daugeliui žmonių Everesto viršūnės pasiekimas būtų vienkartinis pasiekimas gyvenime, o D. Breashearsas tai padarė penkis kartus iš aštuonių ekspedicijų.

Pirmą kartą garsiąją viršūnę jis pasiekė 1983 m. Po dvejų metų jis tai padarė dar kartą ir tapo pirmuoju amerikiečiu, du kartus įkopusiu į Everesto viršūnę.

Kai 1996 m. jis vėl kopė į šią viršūnę, jis tai padarė su IMAX kameromis. Jo pastangomis buvo sukurtas filmas „Everestas“ (1998 m.), kuris tapo daugiausiai uždirbusiu dokumentiniu filmu, nufilmuotu IMAX formatu.

D. Breashearsas taip pat transliavo pirmąją tiesioginę interneto garso transliaciją iš aukščiausiojo lygio susitikimo 1997 m., kai buvo kuriamas dokumentinis filmas „Everestas: mirties zona“. Jis taip pat dalyvavo 2008 m. „Frontline“ dokumentiniame filme „Audra virš Everesto“ ir prisidėjo kuriant Holivudo filmus, tokius kaip „Alpinistas“ ir „Septyneri metai Tibete“.

D. Breashearsas buvo ne pelno siekiančios grupės „GlacierWorks“, kuri siekia atkreipti dėmesį į klimato kaitą, įkūrėjas. Jis kartu su Jonu Krakaueriu parašė knygas „High Exposure: An Enduring Passion for Everest and Unforgiving Places“ ir „Kilimanjaro: To the Roof of Africa“, o su Audrey Salkeld – „Last Climb: The Legendary Everest Expeditions of George Mallory“.

Jis taip pat buvo kelionių firmos „Destination Himalaya“ vadovas.

::alfa:: Mirė alpinizmo žvaigždė, filmo „Everestas“ kūrėjas