Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2024 BALANDŽIO 25 D. | Nekrologas.lt
Danielis Marzona
2024 BIRŽELIO 20 D. - 1970 SAUSIO 1 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Danielis Marzona (55), vienas žymiausių šiuolaikinio meno propaguotojų, kuratorių, galerijų savininkas.

Eidamas 56-uosius metus Berlyne mirė vienas žymiausių šiuolaikinio meno propaguotojų, kuratorių, galerijų savininkas bei rašytojas Danielis Marzona (Vokietija). Apie tai pranešė galerija „Vartai“. Būtent šioje Vilniaus galerijoje D. Marzona yra surengęs ir kuravęs dvi parodas, taip pat dalyvavęs diskusijose apie šiuolaikinio meno kolekcionavimą.

D. Marzona gimė 1969 m. Bielefelde, galerininko ir leidėjo Egidio Marzonos šeimoje. Jau nuo pat mažumės jis stebėjo savo tėvo Egidio Marzonos veiklą. Šis kolekcionavo ankstyvąjį avangardą, o gimtąjį kaimą pavertė skulptūrų parku po atviru dangumi. Tėvas bendravo su 20-ojo amžiaus šeštojo–septintojo dešimtmečio avangardinio meno kūrėjais.

Pats D. Marzona aktyviai įsitraukė į modernaus meno propaguotojų gretas, ėmė studijuoti meno istoriją ir filosofiją.

Tęsdamas tėvo darbus atrado naujas nišas plėtoti kolekcininko ir parodų organizatoriaus veiklą. 2001–2004 m. dirbo kuratoriumi „MoMA PS1“ muziejuje Niujorke.

2004 m. drauge su Elena Carlini jis įkūrė leidyklą „Navado Press“, o nuo 2007 iki 2014 m. vadovavo Konrado Fišerio galerijai Berlyne.

2014 m. D. Marzona atidarė savo vardo galeriją Friedrichstrasse gatvėje Berlyne, kurioje atstovavo tokiems menininkams kaip Olafas Holzapfelis, Sofia Hultén, Axelis Hütte, Mischa Kuballas, Berndas Lohausas ir Magnusas Plessenas.

Kaip yra sakęs pats D. Marzona – „visoks menas, kokį tik galima įsivaizduoti, turi teisę egzistuoti ir turi turėti savo vietą'“. Jo knygos – „Minimal Art“ bei „Conceptual Art“ nepaprastai išpopuliarėjo, per jas daugeliui žmonių modernus menas tapo artimesnis ir suprantamesnis.

2017 m. Vilniaus galerijoje „Vartai“ buvo pristatoma D. Marzonos kuruota menininko Vajiko Chachkhiani paroda „Pabaiga be pabaigos“, o 2018 m. kartu su kitais autoriais kuruota paroda „Keturi kambariai su vaizdu“.

Galerijos atstovų teigimu, ši netektis yra skaudi ne tik „Vartų“ kolektyvui, su kuriuo D. Marzoną siejo ilgametė draugystė bei artimas ryšys, tačiau ir visai Lietuvos šiuolaikinio meno mylėtojų bendruomenei, kurios gyvenime šis Vokietijos kuratorius paliko itin ryškų pėdsaką.

::alfa::Berlyne mirė vienas žymiausių parodų kuratorių: jo ryšiai su Lietuva buvo ypatingi