Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2024 BALANDŽIO 22 D. | Nekrologas.lt
Danielis Dennettas
1942 KOVO 28 D. - 2024 BALANDŽIO 19 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Danielis Dennettas (82), amerikiečių filosofas, mokslininkas, naujojo ateizmo pranašas.

JAV mirė amerikiečių filosofas ir kognityvinis mokslininkas, kurio tyrimų sritis yra proto filosofija, mokslo filosofija ir biologijos filosofija, ypač kai šios sritys yra susijusios su evoliucine biologija ir pažinimo mokslu Danielis Dennettas. Jam buvo 82 metai.

Šią žinią, remdamasis D. Dennetto žmonos liudijimu, paskelbė „New York Times“. Anot jos, mirties priežastis – plaučių ligos komplikacijos.

D. Dennettas gimė 1942 m. kovo 28 d. Bostone. 1963 m. baigė Harvardo universitetą. Vėliau įgijo daktaro laipsnį Oksfordo universitete.

Filosofas dirbo Kalifornijos universitete. Nuo 1971 m. jis dėstė Tuftso universitete, vedė kursus Harvarde, Pitsburge, Oksforde ir „École Normale Supérieure“ Paryžiuje.

Nuo 2017 m. jis vadovavo Kognityvinių studijų centrui, buvo Austin B. Fletcher filosofijos profesorius Tuftso universitete Masačusetse.

Mokslininkas tyrinėjo sąmonės filosofijos (angl. philosophy of mind) problemas, žmogaus ir gyvūnų sąmonių skirtumus, laisvos valios ir natūralizmo suderinamumą, religinių grupių formavimosi ir jų elgesio priežastis, filosofines biologijos ir kitas problemas.

Filosofas laikomas vienu iš vadinamojo naujojo ateizmo – pažiūrų sistemos, paremtos religijos kaip šiuolaikinės visuomenės ligos, su kuria reikėtų kovoti pasitelkiant mokslinius metodus, idėjos pradininku. Ateistas ir sekuliaristas D. Dennettas kartu su Richardu Dawkinsu, Samu Harrisu ir velioniu Christopheriu Hitchensu buvo vadinamas vienu iš „keturių naujojo ateizmo raitelių“.

2004 m. Amerikos humanistų asociacija D. Dennettui suteikė Metų humanisto titulą.

2007 m. D. Dennettas buvo apdovanotas Richardo Dawkinso – kasmetiniu Amerikos ateistų aljanso –apdovanojimu.

2012 m. D. Dennettas gavo „Erasmus“ premiją. Šis apdovanojimas nuo 1958 m. skiriamas institucijoms ir žmonėms, įnešusiems svarų indėlį į Europos kultūrą, visuomeninį gyvenimą, socialinius mokslus.

::alfa::Mirė filosofijos galiūnas, naujojo ateizmo raitelis Danielis Dennettas