Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2023 SPALIO 16 D. | Nekrologas.lt
Danas Andriulionis
1951 LAPKRIČIO 25 D. - 2023 RUGSĖJO 4 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Danas Andriulionis (72 metų) tapytojas, meno dizaineris, plastinių vaizdų kūrėjas

Klaipėdoje po sunkios ligos 2023 m. rugsėjo 4 d. mirė žinomas tapytojas, meno dizaineris, pedagogas, Lietuvos dailininkų sąjungos (LDS) narys Danas Andriulionis (1951–2023).

Tai – ryški asmenybė lietuvių dailės panoramoje, įsimenančių plastinių vaizdų kūrėjas, nepanašus į kitus, tapyboje derinęs emocijas ir intelektą.

D. Andriulionis gimė Aukštaitijoje, mokėsi Pakruojyje, baigė Rokiškio vidurinę mokyklą. Vilniaus inžineriniame statybos institute studijavo architektūrą, įstojęs į Vilniaus dailės akademijos Klaipėdos vizualinio dizaino katedrą įgijo meno dizainerio specialybę. Nuo 2001 metų dėstė tapybos kompoziciją. LDS narys nuo 1999 m., jam suteiktas meno kūrėjo statusas (2005).

Nuo 1992 m. dailininkas dalyvavo virš 200 įvairių parodų ir projektų, surengė daugiau kaip 60 personalinių ir bendrų parodų su iškiliais Lietuvos menininkais Prancūzijoje (1992), Danijoje (2000), JAV (2002), Vengrijoje (2003), Švedijoje (2005), Suomijoje (2005), Rusijoje (2006), Lenkijoje (2006), Latvijoje (2007), Ispanijoje (2008).

Jo darbų įsigiję šeši meno muziejai, įvairios galerijos, privatūs kolekcininkai Prancūzijoje, Vokietijoje, Izraelyje, Anglijoje, Austrijoje, Japonijoje, JAV, Rusijoje. Menininkas draugavo ir su kitomis mūzomis: sukūrė scenografiją keturiems keturiems spektakliams, išleido autorinių darbų albumą „Tapyba“ (2011), mokomosios knygos „Ant muzikos sparnų“ (2007) bendraautorius, apdovanotas virš 30 padėkos raštų ir premijų.