Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2022 GRUODŽIO 4 D. | Nekrologas.lt
Dalia Ona Zubovaitė-Palukaitienė
1938 LAPKRIČIO 25 D. - 2022 GRUODŽIO 4 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Dalia Ona Zubovaitė-Palukaitienė (84 metų) skulptorė, Sofijos ir Konstantino Čiurlionių anūkė

2022 m. gruodžio 4-ąją netekome Sofijos ir Konstantino Čiurlionių anūkės, skulptorės Dalios Onos Zubovaitės-Palukaitienės.

D. O. Zubovaitė-Palukaitienė gimė 1938-ųjų lapkričio 25-ąją, užgęso eidama 85-uosius metus.

Tėvai, rašytoja D. Čiurlionytė-Zubovienė ir architektas V. Zubovas, dukrą Dalią ir du jos jaunesnius brolius augino meniškoje aplinkoje, skirdami daug dėmesio dvasinio pasaulio, kūrybiškumo ugdymui.

Dalia, 1956 m. baigusi Kauno dailės vidurinę mokyklą, įstojo į LTSR valstybinį dailės institutą (dabar – Dailės akademija). Jį baigė 1962 m., įgijo dailininkės skulptorės specialybę. Nuo tų metų dalyvavo parodose, nuo 1966-ųjų – Lietuvos dailininkų sąjungos narė. Jos kūriniai puošia Kauną, Panevėžį, Palangą, Elektrėnus.

Kūrybinę veiklą derino su dailės mokytojos darbu vidurinėse mokyklose. Nuo 1976 m. dirbo skulptūros mokytoja J. Naujalio vidurinės mokyklos Dailės skyriuje. Nuo 1985 m. – direktoriaus pavaduotoja Dailės skyriuje. Nuo 1990 m. iki 2003 m. buvo Kauno vidurinės meno mokyklos (dabar – Kauno dailės gimnazija) direktorė.

Studijų metais ištekėjusi už architekto R. V. Palukaičio, augindama tris sūnus Narutį, Džiugą ir Jurą, D. O. Zubovaitė-Palukaitienė gebėjo derinti svarbiausias savo gyvenimo erdves: šeimos, kūrybos ir darbinės tarnystės. Ji rūpestingai saugojo ir tvarkė garbingos giminės archyvą, rūpinosi S. Čiurlionienės-Kymantaitės memorialiniu kambariu-muziejumi. Kaip sudarytoja dalyvavo leidžiant S. Čiurlionienės-Kymantaitės bei D. Čiurlionytės-Zubovienės knygas.

D. O. Zubovaitė-Palukaitienė aktyviai dalyvavo Kauno M. K. Čiurlionio draugijos veikloje, buvo savita miesto kultūros metraštininkė. Konsultavo visus, kurie domėjosi tarpukario kultūra ir asmenybėmis, istoriniu paveldu.