Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2024 GEGUŽĖS 21 D. | Nekrologas.lt
Daiva Ramoškaitė
1958 KOVO 22 D. - 2024 GEGUŽĖS 20 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Daiva Ramoškaitė (65), keramikė, Lietuvos dailininkų sąjungos narė.

Policija pranešė apie skaudžią nelaimę – gegužės 20 d. Kaune krovininis liftas prispaudė ir mirtinai sužalojo moterį. Lietuvos dailininkų sąjunga feisbuke patvirtina, kad žuvusioji – keramikė Daiva Ramoškaitė.

„D. Ramoškaitė gimė Kaune, Kulautuvoje. 1976 m. baigė Kulautuvos vidurinę mokyklą, nuo 1977 m. dirbo Kauno DDG kombinate „Dailė“. 1985 m. baigė Vilniaus dailės instituto (dabar Vilniaus dailės akademijos), kur įgijo dekoratyvinės taikomosios dailės specialybę. Parodose dalyvauti pradėjo iškart po baigimo 1986 m. Lietuvos dailininkų sąjungos narė nuo 1997 m.“, – apie menininkę rašoma pranešime.

Toliau rašoma, kad 1994 m. menininkė surengė personalinę parodą „Dizaino“ salone, Kaune, kur jos darbai atspindėjo autorės santykį su gamta, jos meilę gamtai, išreikštai per molį, vyravo medžiagiškumo ir technologijos harmonija.

„Lipdydama keramikė naudodavo virvės dekoravimą, formuodavo kūrinį rankomis – nagais, pirštais suteikiant jam gyvybės, nes, anot jos, ji nenorėdavo, kad prie tokios gyvos medžiagos kaip molis liestųsi koks nors negyvas daiktas. Jos kūryboje didelis dėmesys skiriamas lietuvių liaudies menui, tačiau autorė savaip juos interpretuodavo. Keramikė visada ieškojo spalvų savo kūriniuose – jautrūs koloritai, detalizuoti iki pat smulkmenų. Atrodydavo, jog autorė pasimiršta esanti keramikė ir pradėdavo „tapyti“ dirbinius.“

1997 m. menininkei buvo skirtas klubo „Sfinksas“ parodos, skirtos Nepriklausomybės dienai Kaune, diplomas už darbų originalumą.

„D. Ramoškaitė išliks mūsų mintyse kaip kūrybinga, darbšti, visada ištiesianti ranką kitam žmogui asmenybė, kuri mylėjo keramiką, ypač molį, daugiau nei bet ką“, – rašo bendražygiai.

Pranešime priduriama, kad su velione atsisveikinti bus galima laidojimo namuose „Rekviem“, Jonavos g. 41A, gegužės 22 d. (trečiadienį) nuo 16 val. iki 21 val. Išlydėjimas gegužės 23 d. (ketvirtadienį) 14.15 val.

Laidotuvės vyks Kulautuvos kapinaitėse.

Policija pradėjo ikiteisminį tyrimą.

::alfa::Skaudi tragedija Kaune: žinomą menininkę mirtinai sužalojo liftas