Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2024 BIRŽELIO 18 D. | Nekrologas.lt
Claudio Graziano
1953 LAPKRIČIO 22 D. - 2024 BIRŽELIO 17 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Claudio Graziano (70), italų generolas, buvęs Europos Sąjungos karinio komiteto vadovas.

Birželio 16 d. neaiškiomis aplinkybėmis mirė italų generolas, buvęs Italijos ginkluotųjų pajėgų Generalinio štabo viršininkas ir ES karinio komiteto vadovas (2018–2022) Claudio Graziano.

Agentūros ANSA teigimu, tarp 70-mečio kariškio mirties priežasčių negalima atmesti ir savižudybės. Jis buvo rastas negyvas savo namuose Romoje.

2022 m. C. Graziano buvo paskirtas didžiausios Italijos laivų statybų kompanijos „Fincantieri“ prezidentu. Ji gamina karo laivus, lėktuvnešius, povandeninius laivus, jachtas ir kruizinius laivus ir vykdo užsakymus tiek kariniam, tiek privačiam sektoriui.

2007–2010 m. jis ėjo Jungtinių Tautų laikinųjų pajėgų Libane pajėgų vado pareigas. 2011 m. gruodį jis tapo Italijos armijos štabo viršininku. 2015–2018 m. C. Graziano ėjo Italijos ginkluotųjų pajėgų gynybos štabo viršininko pareigas.

Italijos ministrė pirmininkė Giorgia Meloni pagerbė jį kaip „dorą valstybės tarną, visą savo gyvenimą pasiaukojimu, kompetencija ir profesionalumu gerbusį tautą, ginkluotąsias pajėgas ir institucijas“.

Italijos gynybos ministras Guido Crosetto pareiškė užuojautą dėl C. Graziano mirties ir pavadino generolo mirtį „didžiule netektimi šaliai, kuriai jis ištikimai tarnavo“.

::alfa::Neaiškiomis aplinkybėmis mirė buvęs ES karinio komiteto vadovas Claudio Graziano