Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2024 VASARIO 6 D. | Nekrologas.lt
Christopheris Priestas
1943 LIEPOS 14 D. - 2024 VASARIO 2 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Christopheris Priestas (80 metų) mokslinės fantastikos rašytojas, knygos „Prestižas“ autorius

Vasario 2 d. mirė daugybę apdovanojimų pelnęs britų mokslinės fantastikos rašytojas, knygų „Prestižas“ (The Prestige), ir „Salų gyventojai“ (The Islanders) autorius Christopheris Priestas.

C. Priesto karjera susijusi su moksline fantastika. Rašytojas nesutiko su nuomone, kad šis žanras iš prigimties yra nerimtas. Jo paties mokslinės fantastikos darbai laikomi geros literatūros pavyzdžiu.

Vienas žinomiausių C. Priesto romanų yra 1995 m. išleistas „Prestižas“ – pasakojimas apie XIX a. magų vaidus. I šį pasakojimą įtrauktas ir realybėje gyvenęs mokslininkas Nikola Tesla (1856–1943). Kritikų pripažinta knyga susišlavė daugybę apdovanojimų. 2006 m. pagal šią knygą buvo sukurtas filme, kurį režisavo Christopheris Nolanas, o pagrindinius vaidmenis atliko Hughas Jackmanas , Christianas Bale'as bei Davidas Bowie (1947–2016), kuris atliko N. Tesla vaidmenį.

„Prestižas“ buvo toli gražu ne vienintelė C. Priesto knyga, pelniusi apdovanojimus. Jis keturis kartus buvo apdovanotas Didžiosios Britanijos mokslinės fantastikos asociacijos (BSFA) apdovanojimu už „Apverstą pasaulį“ , „Ekstremalus“(The Extremes), „Išsiskyrimą“ (The Separation) ir „Salų gyventojus“.

::alfa:: Mirė mokslinės fantastikos rašytojas, knygos „Prestižas“ autorius