Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2024 BIRŽELIO 9 D. | Nekrologas.lt
Christophe'as Deloire'as
1971 GEGUŽĖS 22 D. - 2024 BIRŽELIO 8 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Christophe'as Deloire'as (53), tarptautinės organizacijos „Žurnalistai be sienų“ vadovas.

Birželio 8 d. po kovos su vėžiu mirė tarptautinės organizacijos „Žurnalistai be sienų“ generalinis sekretorius ir generalinis direktorius Christophe'as Deloire'as. Jam buvo 53 metai.

Ch. Deloire'as šiai tarptautinei organizacijai vadovavo nuo 2012 m.

2018 m. jis įkūrė Informacijos ir demokratijos forumą – iniciatyvą, propaguojančią teisinę valstybę ir laisvą spaudą kaip bet kokios demokratijos pagrindą.

„Christophe'as Deloire'as buvo nenuilstantis žurnalistikos laisvės, nepriklausomybės ir pliuralizmo gynėjas visuose žemynuose informacinio chaoso akivaizdoje. Žurnalistika buvo jo gyvenimo darbas, ir jis kovojo su nepajudinamu įsitikinimu“, – rašoma organizacijos interneto svetainėje paskelbtame nekrologe.

Ch. Deloire'as pradėjo dirbti politikos žurnalistu ir savaitraščio „Le Point“ tyrėju, taip pat buvo „Flammarion“ leidyklos redaktorius. 2010 m. jis prisijungė prie Panteono-Sorbonos universiteto politikos mokslų doktorantūros mokyklos tarybos. Jis buvo Žurnalistų rengimo centro direktorius. 2012 m. Ch. Deloire'as tapo „Reporterių be sienų“ – tarptautinės žurnalistų sąjungos, skirtos kovoti su cenzūra ir spaudos laisve, – vadovu.

Ch. Deloire'o vadovaujama organizacija „Žurnalistai be sienų“ atidarė biurus Londone, Rio de Žaneire, Taipėjuje ir Dakare. Dabar organizacija turi 13 biurų visame pasaulyje, taip pat atstovus ir korespondentus 130 šalių. Jam vadovaujant buvo suformuota Informacijos ir demokratijos komisija, sprendžianti demokratijos garantijų skaitmeninėje erdvėje klausimus.

„Žurnalistai be sienų“ ir Ch. Deloire'as asmeniškai labai prisidėjo prie kovos už žurnalistų, kuriuos dėl savo veiklos persekioja valstybės, teises. Ch. Deloire'as kovojo, kad būtų paleistas prancūzų kilmės afganų žurnalistas Mortazas Behboudi, kurį Talibano vyriausybė laikė įkaitu. Jis padėjo iš Rusijos išvykti „Pirmojo kanalo“ redaktorei Marinai Ovsyanikovai, kuriai gresia kalėjimas už pasirodymą eteryje su antikariniu plakatu. Jis ne kartą kalėjime lankė „Wikileaks“ įkūrėją Julianą Assange'ą.

Ch. Deloire'as yra kelių knygų, paremtų savo tiriamąja žurnalistika, autorius.

::alfa::Mirė organizacijos „Žurnalistai be sienų“ vadovas Christophe'as Deloire'as