Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2024 SAUSIO 30 D. | Nekrologas.lt
Chita Rivera
1933 SAUSIO 23 D. - 2024 SAUSIO 30 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Chita Rivera (91 metų) Brodvėjaus žvaigždė, vaidinusi miuzikluose „Vestsaido istorija“ ir „Čikaga“.

Sulaukusi 91 metų sausio 30 d. mirė buvusi Brodvėjaus žvaigždė Chita Rivera. Ji yra pelniusi du „Tony“ apdovanojimus ir sukūrusi Anitos vaidmenį filme „Vestsaido istorija“ ir Velmos Kelly – „Čikagoje“.

Pradėjusi nuo kelių nedidelių vaidmenų šeštojo dešimtmečio pradžioje Brodvėjuje, Ch. Rivera tapo žvaigžde, kai 1957 m. debiutavo filme „Vestsaido istorija“. Ji buvo viena iš dviejų Brodvėjaus žvaigždžių, kurios taip pat vaidino 1958 m. Londono Vest Ende pastatytoje „Vestsaido istorijoje“.

Ch. Rivera ir toliau mėgavosi Brodvėjaus sėkme, kai „Vestsaido istorija“ buvo rodoma kino teatruose. Ji sukūrė Rosie, Alberto (aktorius Dickas Van Dyke'as) sekretorės, o vėliau ir sužadėtinės, vaidmenį. Vest Ende, kur taip pat vaidino Ch. Rivera, jos partneriu buvo Peteris Marshallas. Tuomet ji buvo nominuota savo pirmajam „Tony“ apdovanojimui. Antrąją nominaciją ji gavo 1975 m. už „Čikagą“, kurioje ji sukūrė Velmos Kelly vaidmenį ir dainavo neįtikėtinos šlovės sulaukusią dainą „All That Jazz“.

1975 m. Brodvėjuje pirmąkart pastatytas miuziklas „Čikaga“ (rež. ir choreografas Bobas Fosse) iš viso buvo įvertintas šešiais „Tony“, dviem „Olivier“ bei „Grammy“ apdovanojimais. „Čikaga“ – vienas ilgiausiai rodomų ir didžiausios sėkmės sulaukusių miuziklų. Jis buvo statytas Tokijuje, Limoje, Londone, pagal šią istoriją sukurta filmų, o Robo Marshallo režisuotas muzikinis filmas „Čikaga“ jį dar labiau išpopuliarino. Talentingi atlikėjai išgarsino „Čikagos“ muziką, o publikai atpažįstamos arijos „All That Jazz“, „Cell Block Tango“, „When You're Good to Mama“, „Roxie“ ir toliau gyvena savo gyvenimą.

Trečioji „Tony“ nominacija Ch. Riverai buvo suteikta 1983 m. už karalienės vaidmenį miuzikle „Merlin“. Ir 1984 m. ji pagaliau laimėjo savo pirmąjį „Tony“ apdovanojimą už riedučių čiuožyklos savininkės Anos vaidmenį filme „Rinka“ („The Rink“).

Antrasis „Tony“ apdovanojimas jai buvo įteiktas 1993 m. už Auroros vaidmenį filme „Moters voro bučinys“ („Kiss of the Spider Woman“) .

2018 m. aktorė ir šokėja buvo apdovanota „Tony“ apdovanojimu už viso gyvenimo nuopelnus.

Nors Ch. Riveros vardas daugiausia siejamas su aktorės, šokėjos ir dainininkės darbu Brodvėjuje, tačiau ji padarė reikšmingą karjerą ir TV ekrane. 1969 m. ji vaidino kartu su Shirley MacLaine Bobo Fosse'o „Saldi labdara“ („Sweet Charity“) ekranizacijoje. Ji atliko epizodinį vaidmenį 2002 m. ekranizuotoje „Čikagoje“, o 2021 m. – „Tick, Tick… Boom!“ ekranizacijoje.

Ch. Rivera pasirodė įvairiose televizijos laidose, tokiose kaip „Judy Garland šou“ („The Judy Garland Show“) ir „Carol Burnett šou“ („The Carol Burnett Show“), taip pat serialuose „Naujasis Dicko Van Dyke'o šou“ („The New Dick Van Dyke Show“) ir „Will & Grace“.

Be jau minėtų „Tony“ nominacijų ir apdovanojimų, Ch. Rivera buvo nominuota dar aštuoniems „Tony“ apdovanojimams. Tai buvo rekordinis nominacijų skaičius ir tik dvi kitos atlikėjos – Julie Harris ir Audra McDonald – gavo tokį skaičių.

2009 m. prezidentas Barackas Obama Ch. Riverą pagerbė Prezidento laisvės medaliu.

::alfa:: Mirė miuziklų „Vestsaido istorija“ ir „Čikaga“ žvaigždė Chita Rivera