Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2024 BIRŽELIO 19 D. | Nekrologas.lt
Bruce'as Bastianas
1948 KOVO 23 D. - 2024 BIRŽELIO 16 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Bruce'as Bastianas (76), programinės įrangos kompanijos „WordPerfect“ įkūrėjas ir filantropas.

Birželio 16 d. mirė vienas pirmųjų Jutos kompiuterių technologijų lyderių ir pagrindinis LGBT ir žmogaus teisių gynėjas Bruce'as W. Bastianas. Šis verslininkas ir filantropas kartu su Alanu Ashtonu 1978 m. įkūrė programinės įrangos kompaniją „WordPerfect“.

B. Bastianas užaugo kaip Pastarųjų Dienų Šventųjų Jėzaus Kristaus Bažnyčios narys ir praleido laiką Italijoje kaip misionierius. Jis, net įžengęs į didelių pinigų ir aukštųjų technologijų pasaulį, niekada neišsižadėjo savo tikėjimo.

B. Bastianas Brigham Young universitete įgijo B.A. muzikos ir informatikos magistro laipsnį. Baigdamas magistrantūros studijas, jis pradėjo dirbti prie projekto, skirto kurti teksto apdorojimo programinę įrangą. Jis ir jo profesorius Alanas Ashtonas iš pradžių pradėjo kurti programinę įrangą, skirtą Oremo miestui Jutos valstijoje. Jų projektas sulaukė neįtikėtinos sėkmės ir taip gimė „WordPerfect“.

Dešimtojo dešimtmečio pradžioje namų kompiuterių eros piko metu „WordPerfect“ tapo viena sėkmingiausių programinės įrangos kompanijų pasaulyje. Vienu metu ji buvo ketvirta pagal dydį programinės įrangos kompanija pasaulyje. Joje dirbo 7 tūkst. žmonių. B. Bastianas ir A. Ashtonas tapo labai turtingi. B. Bastianas liko kompanijos valdybos pirmininku iki 1994-ųjų, kai ją perpirko įmonė „Novell“.

Verslininkas didžią dalį savo turtų skyrė filantropijai. Jis ypač rėmė LGBT bendruomenę Jutoje. 1997 m. B. Bastianas įkūrė savo vardo fondą, aukojo Žmogaus teisių kampanijai, Jutos pasididžiavimo centrui, Jutos lygybės ir kitoms labdaros organizacijoms. Jis tapo pagrindiniu menų rėmėju: rėmė „Jutos simfoniją“, „Jutos operą“, „Vakarų baleto grupę“ ir kitas organizacijas.

::alfa::Mirė programinės įrangos kompanijos „WordPerfect“ įkūrėjas ir LGBT bendruomenės rėmėjas