Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2024 SAUSIO 14 D. | Nekrologas.lt
Brianas Barczykas
1969 RUGSĖJO 6 D. - 2024 SAUSIO 14 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Brianas Barczykas (54) gyvačių ir kitų roplių augintojas, zoologijos sodo įkūrėjas

Sulaukęs 54 metų sekmadienį, sausio 14 d., Mičigane (JAV) mirė visame pasaulyje žinomas roplių ekspertas Brianas Barczykas. Mičigano valstijoje jis yra įkūręs roplių zoologijos sodą „Reptarium Reptile Zoo“.

Gyvačių augintojas P. Barczykas pritraukė milijonus socialinių tinklų sekėjų nuotaikingais įrašais, kuriuose užfiksuota jo aistra gyvatėms, driežams ir kitokiems ropliams.

B. Barczykas pirmą kartą sulaukė plataus atgarsio, kai 2016 m. pasirodė „Discovery Channel“ realybės seriale „Nuodų medžiotojai“ („Venom Hunters“).

Laidoje B. Barczykas buvo vienas iš kelių ekspertų, kurie keliaudavo į tolimas vietas rinkti nuodingiausių pasaulio gyvačių nuodų.

2018 m. Detroito rajone jis įkūrė interaktyvų roplių zoologijos sodą „Reptarium“. Zoologijos sode, kuriame eksponuojami šimtai gyvūnų, gyvena daugybė gyvačių ir driežų, taip pat itin retų gyvūnų, įskaitant dvigalvį vėžlį.

B. Barczykas per socialinės žiniasklaidos kanalus sulaukė sekėjų toli už Detroito ribų. Jis reguliariai skelbė vaizdo įrašus „YouTube“, „TikTok“ ir „Instagram“, išsamiai aprašydamas savo darbą su ropliais. Juose buvo matyti, kaip B. Barczykas maitina (ir jam įkanda) gyvates, rūpinasi roplių kiaušiniais bei ką tik išsiritusiais jų jaunikliais.

Dar neseniai B. Barczykas triūsė prie naujo savo projekto – akvariumo „LegaSea Aquarium“, kuris netrukus bus atidarytas.

„Myliu visus gyvūnus. Bet aš ypač mėgstu roplius ir noriu, kad žmonės suprastų, kokie jie nuostabūs“, – 2020 m. „Business Insider“ duotame interviu kalbėjo roplių specialistas.

B. Barczyko meilė ropliams prasidėjo dar vaikystėje. Jis yra sakęs, kad jo ankstyviausias prisiminimas buvo susidūrimas su pitonu Belle Isle.

„Prisimenu, lyg tai būtų buvę vakar, ir nuo to laiko buvau tiesiog apsėstas, – kalbėjo J. Barczykas. – Niekas manęs to nemokė. Aš visada sakau žmonėms, kad gimiau su roplių genu, nes jis yra tik manyje.“

M. Barczykas kilęs iš Pietryčių Mičigano. Jis dešimtmečius komerciškai veisė gyvates. Jo įmonės „BHB Reptiles“ sandėliuose būdavo dešimtys tūkstančių roplių.

Roplių eksperto šlovės valanda atėjo 2008-aisiais, atsiradus švietėjiškam „YouTube“ kanalui „SnakeBytesTV“, taip pat jam skelbiant informaciją asmeniniame tinklalapyje. Vaizdo įrašuose buvo galima išgirsti nuotaikingus patarimus įvairiomis su gyvatėmis susijusiomis temomis, įskaitant ir tuos, kuriuose B. Barczykas aiškina, kaip saugiai jas veisti ir transportuoti, kaip elgtis įkandus ir kodėl, priešingai vyraujančiai nuomonei, įkandimai (priklausomai nuo gyvatės) nėra jau taip blogai.

B. Barczyko sekėjų skaičius „YouTube“ viršijo 5 mln., „TikTok“ paskyroje – daugiau nei 7 mln., „Instagrame“ – 1,7 milijono.

::alfa::Mirė socialinių tinklų žvaigždė, roplių ekspertas Brianas Barczykas