Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2024 BALANDŽIO 17 D. | Nekrologas.lt
Berndas Holzenbeinas
1946 KOVO 9 D. - 2024 BALANDŽIO 15 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Berndas Holzenbeinas (78), buvęs Vokietijos futbolo rinktinės ir Frankfurto „Eintracht“ vidurio puolėjas.

Eidamas 79 metus balandžio 15 d. mirė buvęs Vokietijos futbolo rinktinės ir Frankfurto „Eintracht“ vidurio puolėjas Berndas Holzenbeinas. Šią žinią paskelbė Frankfurto ekipos spaudos tarnyba.

FIFA prezidentas Gianni Infantino kalbėdamas apie šio futbolininko mirtį prisiminė 1974-ųjų pasaulio taurės finalą, kuris vyko Miunchene.

„Su dideliu liūdesiu sužinojau apie 1974 m. FIFA pasaulio taurės laimėtojo Berndo Holzenbeino mirtį. Jis visada turės vietą futbolo istorijoje už indėlį į savo šalies 1974 m. sėkmę, nes uždirbo rungtynes nulėmusį 11 metrų baudinį. Finale Paulas Breitneris jį pavertė įvarčiu ir Nyderlandus 2:1 įveikusi Vokietija pirmą kartą į orą iškėlė dabartinį FIFA Pasaulio taurės trofėjų“, – FIFA pranešime rašė G. Infantino.

Buvęs garsus Vakarų Vokietijos žaidėjas B. Holzenbeinas Frankfurto „Eintracht“ klubo marškinėlius vilkėjo 14 metų – nuo ​​1967 iki 1981 m. Iš viso visuose įmanomuose turnyruose ir čempionatuose futbolininkas sužaidė 524 rungtynes.

Su „Eintracht“ klubu B. Holzenbeinas laimėjo UEFA taurę ir tris kartus rankose laikė ir Vokietijos taurę.

Baigęs žaidėjo karjerą 1986 m. jis dirbo Frankfurto „Eintracht“ ekipoje viceprezidentu, o vėliau klubo skautu.

B. Holzenbeinas Vokietijos futbolo rinktinei atstovavo penkerius metus – nuo 1973 iki 1978-ųjų ir sužaidė 40 rungtynių. Su nacionaline ekipa jis 1974 m. tapo pasaulio čempionu Vokietijoje. Tuomet Vakarų Vokietijos rinktinė finale įveikė Nyderlandus 2:1.

1976 m. B. Holzenbeinas Europos čempionate su ekipa iškovojo sidabro medalius. Tuomet futbolininkas pateko į istoriją kaip seniausias Europos čempionato finalo mačo žaidėjas – vokiečiui lemiamoje pirmenybių akistatoje su Čekoslovakijos rinktine Belgrado „Crvena zvezda“ stadione buvo 30 metų ir 103 dienos.

::alfa::Mirė seniausiu Europos pirmenybių finalo žaidėju tituluotas pasaulio futbolo čempionas