Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2024 GEGUŽĖS 20 D. | Nekrologas.lt
Bernardas Hillas
1944 GRUODŽIO 17 D. - 2024 GEGUŽĖS 5 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Bernardas Hillas (79), aktorius, žinomas dėl savo vaidmenų filmuose „Titanikas“ ir „Žiedų valdovas“.

Būdamas 79 metų, gegužės 5 d. mirė aktorius Bernardas Hillas, geriausiai žinomas dėl savo vaidmenų filmuose „Titanikas“ ir „Žiedų valdovas“. Tai nutiko likus kelioms valandoms iki jo naujos televizijos laidos premjeros „BBC One“.

1997 m. „Oskarą“ pelniusiame Džeimso Kamerono filme jis suvaidino kapitoną Edvardą Smitą, o kritikai puikiai įvertino daugelį jo vaidmenų per visą aktoriaus karjerą – vienas iš jų buvo karaliaus Teodeno vaidmuo „Žiedų valdovo“ trilogijoje, rašoma Mirror.co.uk.

B. Hillas taip pat įkūnijo Yosserio Hugheso personažą legendiniame dramos seriale „Berniukai iš juodosios juostos“. Jo personažo dažnai kartojama frazė „Gizza job“ („Duokite mums darbą“) tapo protestuotojų prieš Margaret Thatcher vadovaujamą konservatorių vyriausybę didelio nedarbo laikotarpiu šūkiu, o pačiam aktoriui tai tapo puikiu tramplinu į aktorių pasaulį.

Pripažintas aktorius prieš pat mirtį turėjo prisijungti prie savo „Žiedų valdovo“ žvaigždžių Liverpulyje vyksiančiame suvažiavime.

„Comic Con“ renginyje pagerbė B. Hillą, nes kitą dieną buvo paskelbta apie jo mirtį.

B. Hillo mirtis buvo patvirtinta gegužės 5 d. popietę, o jo agentas Lou Coulsonas „BBC“ pranešė, kad aktorius mirė anksti ryte. Tą vakarą B. Hillas turėjo sugrįžti į ekraną „BBC“ dramos „The Responder“ antrojoje serijoje, kurioje pagrindinį vaidmenį atlieka Martinas Freemanas.

Viena pirmųjų pagerbti mirusį aktorių atvyko „BBC“ dramos direktorė Lindsay Salt.

„Bernardas Hillas pramynė kelią ekrane, o jo ilgaamžė karjera, kupina kultinių ir nepaprastų vaidmenų, liudija apie jo neįtikėtiną talentą“, – sakoma jos pareiškime.

Ji pridūrė: „Nuo „Berniukų iš juodosios juostos“ iki „Vilko salos“, „Atsakovo“ ir daugybės kitų filmų – jaučiamės tikrai pagerbti, kad dirbome su Bernardu „BBC“. Šiuo liūdnu metu mintimis esame su jo artimaisiais.“

„Žiedų valdovo“ žvaigždė Dominikas Monaghanas, pagerbdamas mirusį kolegą sakė, kad B. Hillas „iškeliavo į pilkąjį rojų“.

B. Hillas vaidino karalių Teodeną kartu su D. Monaghano vaidinamu Meriu Brendžiu dviejuose vėlesniuose „Oskarą“ laimėjusiuose fantastiniuose filmuose, kuriuos režisavo seras Peteris Jacksonas.

D. Monaghanas socialiniame tinkle „Instagram“ paskelbė B. Hillo nuotrauką ir parašė: „Jis iškeliavo į pilkąjį rojų, bet visada bus prisimenamas. #ripbernard.“

Pasklidus žiniai apie B. Hillo mirtį, socialinėje žiniasklaidoje pasipylė užuojautos.

„Labai liūdna išgirsti apie Bernardo Hillo, galingiausio 80-ųjų spektaklio kūrėjo, mirtį“, – rašė vienas iš jų socialiniame tinkle „X“.

„Jo Yosserio Hugheso vaidmuo seriale „Berniukai iš juodosios juostos“ buvo tobulas, o britų televizija – geriausia, – internete rašė kitas gerbėjas, o muzikantė Barbara Dickson pridūrė: – Su dideliu liūdesiu pranešu, kad mirė Bernardas Hillas. Kartu dirbome Johno Paulo George'o Ringo ir Bert, Willy Russello nuostabiame šou 1974–1975 m. Tikrai nuostabus aktorius. Man buvo garbė, kad mūsų keliai susikirto. Ilsėkis ramybėje Benny x.“

B. Hillas buvo aistringas „Manchester United“ gerbėjas, o 2019 m. jam buvo suteiktas Rytų Anglijos universiteto garbės laipsnis.

Aktorius buvo vedęs Marianną Hill, amerikiečių aktorę, geriausiai žinomą dėl darbo tokiuose vesternuose kaip „El Condor“ ir „High Plains Drifter“. Pora kartu turėjo sūnų ir dukrą. Prieš B. Hillo mirtį pora gyveno Suffolke, Anglijoje.

Praėjus vos kelioms valandoms nuo pranešimo apie jo mirtį, B. Hillas buvo parodytas šalies televizijos ekranuose antrojoje populiarios policininkų dramos „Atsakiklis“ serijoje.

Prieš savo svarbiausius gyvenimo vaidmenis jis filmavosi įvairiose britų televizijos dramose, įskaitant 1976 m. sukurtą Grato vaidmenį filme „Aš, Klaudijus“.

Didžiajame ekrane B. Hillas suvaidino kapitoną Edwardą J. Smithą Jameso Camerono filme „Titanikas“ („Titanic', 1997 m.), o 2002 m. filme „Skorpionų karalius“ („The Scorpion King“) vaidino kartu su Dwayne'u „The Rock“ Johnsonu.

Vėliau britų aktorius vaidino Rohano karalių Teodeną Piterio Džeksono epinės trilogijos „Žiedų valdovas“ antrajame ir trečiajame filmuose (atitinkamai 2002 ir 2003 m.).

::alfa::Mirė filmuose „Titanikas“ ir „Žiedų valdovas“ vaidinęs aktorius Bernardas Hillas