Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2024 LIEPOS 2 D. | ELTA
Aydosas Sadykovas
2024 LIEPOS 2 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Aydosas Sadykovas – Kazachstano opozicijos žurnalistas, „YouTube“ kanalo „Base“ įkūrėjas.

Liepos 2 d. Kyjivo ligoninėje mirė Kazachstano opozicinio „YouTube“ kanalo „Base“ įkūrėjas Aydosas Sadykovas. Jis buvo sužeistas per pasikėsinimą nužudyti ir nuo birželio 18 d. buvo ištiktas gilios komos. Apie žurnalisto mirtį feisbuke pranešė jo žmona Natalija Sadykova, pranešė „Ukrinform“.

„Aydosas Sadikovas mus paliko šiandien 3 val. Kyjivo laiku. Mano brangus vyras, mūsų trijų vaikų tėvas, puikus kazachų tautos sūnus. Aydosas atidavė gyvybę už Kazachstaną, priėmė kankinio mirtį nuo žudikų rankų. Aydosas 13 dienų kovojo už savo gyvybę reanimacijoje, bet stebuklas neįvyko. Jo mirtis gula ant (Kazachstano prezidento Kasimo Žomarto) Tokajevo sąžinės“, – sakė jo žmona.

Birželio 18 d. Kyjivo Ševčenkos rajone nenustatytas užpuolikas pribėgo prie automobilio, kuriame buvo A. Sadykovas ir jo žmona. Vyras šovė į žurnalistą ir pabėgo. Byloje dėl pasikėsinimo į žurnalistą įtariami du asmenys. Nustatyta, kad abu įtariamieji pabėgo iš Ukrainos.

Kazachstano prezidentas K. Ž. Tokajevas pareiškė, kad jo šalis yra pasirengusi prisidėti prie tyrimo dėl išpuolio prieš A. Sadykovą. Vėliau Kazachstano generalinė prokuratūra paskelbė sulaikiusi vieną iš dviejų įtariamųjų – Altajų Žakanbajevą. Buvo teigiama, kad vyras pasidavė vietos teisėsaugininkams.

Po pasikėsinimo nužudyti A. Sadykovas buvo reanimacijoje gilios komos būsenos.

2011 m. A. Sadykovas dalyvavo proteste dėl buvusio Kazachstano prezidento Nursultano Nazarbajevo atsistatydinimo. Tuomet žurnalistui buvo iškeltos kelios baudžiamosios bylos. Jis apkaltintas dalyvavimu muštynėse, pasipriešinimu policijai ir netikrų pinigų platinimu.

2014 m. pradžioje jo žmonai buvo iškelta baudžiamoji byla ir šeima persikėlė į Kijevą. Pastaraisiais metais A. Sadykovas kritikavo dabartinę Kazachstano valdžią, įskaitant šalies prezidentą Kassymą-Jomartą Tokajevą.

A. Sadykovas buvo opozicinio Kazachstano telegramų kanalo „Base“ (59 tūkst. prenumeratorių) autorius. 2023 m. jis buvo įtrauktas į ieškomų asmenų sąrašą Kazachstane pagal Baudžiamojo kodekso 174 straipsnį („Socialinės, tautinės, gentinės, rasinės, klasinės ar religinės neapykantos kurstymas“).

::alfa:: Po pasikėsinimo nužudyti Kyjive mirė Kazachstano opozicijos žurnalistas Aydosas Sadykovas