Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2024 BALANDŽIO 3 D. | Nekrologas.lt
Astra Šaltytė
1944 - 2024 KOVO 30 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Astra Šaltytė (79), legendinio Alfredo ir Astros Šalčių dueto narė, XX a. pabaigos lietuviškos estrados žvaigždė.

Legendinis dainininkas Alfredas Šaltys išgyvena skaudžią netektį: paskutinėmis kovo dienomis Anapilin iškeliavo kartu su juo daugybę metų kartu koncertavusi dvynė sesuo Astra Šaltytė. Šią žinią praeityje garsus atlikėjas pranešė feisbuke.

„Ašaros bėga... labai man skaudi žinia, kurią aš mūsų, Šalčių, dainų gerbėjams turiu pranešti... Mes šitame pasaulyje esame tik svečiai“, – rašo A. Šaltys.

Jis taip pat pasidalijo jautriu vaizdo įrašu, kuriame – keletas bendrų jųdviejų kasdienybės akimirkų.

Šalčių duetas buvo itin mylimas gerbėjų. Savo dainomis, tokiomis kaip „Baltą rožę tau skinu“, „Grįžk namo“, „Pavasaris“, „Tavo akys tarsi jūra“ jie buvo užkariavę praeito šimtmečio pabaigos lietuviškos estrados sceną.

Alfredą į ir seserį Astrą tėvai iš gimtųjų Kėdainių į Vokietiją išsivežė 1944-aisiais. Kai jie paliko Lietuvą, kūdikiams tebuvo vos keturi mėnesiai

Meilę Lietuvai, gautą su motinos pienu, puoselėjo ir tėvai, ir Vasario 16-osios gimnazijos, kur mokėsi Astra ir Alfredas, pedagogai.

Būtent šioje pirmojoje Vakarų pasaulyje lietuvių gimnazijoje dvyniai pamėgo tautinius šokius. Kolektyvas, kuriame šoko jiedu, koncertavo ne vienoje pasaulio šalyje, garsindamas Lietuvos vardą.

Ilgainiui Vasario 16-osios gimnazijoje atsirado muzikuojančio jaunimo ansamblis. Alfredas ir dainavo, ir grojo gitara, o po kiek laiko, po sėkmingo debiuto, jau dainavo dviese su Astra.

Apie dueto muzikinės karjeros pabaigą A. Šaltys netikėtai pranešė 2002 m. O 2012 m. , viešėdamas Vilniaus knygų mugėje, kur pristatė knygą „Skambėjusių dainų aidais“, pranešė, kad sesuo Astra sunkiai serga.

::alfa::Legendinio Alfredo ir Astros Šalčių dueto nebeliko: moterį pasiglemžė mirtis