Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2024 VASARIO 19 D. | Nekrologas.lt
Arnoldas Gurinavičius
1954 VASARIO 28 D. - 2024 VASARIO 17 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Arnoldas Gurinavičius (70 metų) kontrabosų grupės koncertmeisteris, kamerinių ansamblių solistas

Vasario 17-ąją po sunkios ligos Anapilin iškeliavo buvęs ilgametis Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro (LNSO) artistas, kontrabosų grupės koncertmeisteris, kamerinių ansamblių narys ir solistas Arnoldas Gurinavičius. Vasario 28-ąją menininkui būtų sukakę 70 metų.

Menininkas gimė 1954 m. Staskūniškių kaime, Anykščių rajone. 1963–1973 m. mokėsi M. K. Čiurlionio meno mokykloje (dabar Nacionalinė M. K. Čiurlionio menų mokykla), 1975 m. su šios mokyklos orkestru laimėjo aukso medalį Herberto fon Karajano fondo konkurse Berlyne.

1973–1978 m. jis studijavo kontrabosą Lietuvos valstybinėje konservatorijoje (dabar Lietuvos muzikos ir teatro akademija – LMTA), dar trečiame kurse buvo pakviestas maestro Sauliaus Sondeckio į jo vadovaujamą Lietuvos kamerinį orkestrą, dirbo jame 1976–1987 m. Vėliau kelis dešimtmečius artistas dirbo LNSO, 1993–1996 m. dėstė kontrabosą LMTA.

A. Gurinavičius paliko ryškų pėdsaką muzikos kultūroje. 1993 m. jis pirmasis Lietuvoje surengė solinį kontraboso rečitalį, yra atlikęs savo „instrumentu-monstru“ net smuikui parašytas N. Paganini variacijas.

Jo mokytojas Vytautas Sereika mokinio rečitalį anuomet pavadino žygdarbiu. Pats A. Gurinavičius savo solo pasirodymus vadino protestu prieš menkinamą požiūrį į kontrabosą, kaip į antrarūšį instrumentą.

Jis buvo tarp pirmeivių, kėlusių šiuolaikinės muzikos prestižą Lietuvoje, kūrusių jos atlikimo tradicijas. Kontrabosininkas bendradarbiavo su Valstybiniu Vilniaus kvartetu, kartu su kolegomis subūrė kamerinį ansamblį „Regnum“, „New Lithuanian Trio“, šiuolaikinės muzikos ansamblį „Ex tempore“, su perkusininku Sauliumi Astrausku – duetą „Saga Duo“.

Muzikantas bendradarbiavo su daugybe Lietuvos ir užsienio kompozitorių, tarp jų – F. Bajoru, O. Balakausku, O. Narbutaite, V. Bartuliu, A. Martinaičiu, Š. Naku, A. Malciu, H. Radulescu ( Šveicarija), S. Montaque (Anglija), P. Vasku (Latvija).

Su šiuolaikinės muzikos kolektyvais jis dalyvavo ne tik svarbiuose Lietuvos, bet ir užsienio festivaliuose. A. Gurinavičius grodavo originalias solines programas ir dailininkų parodose bei poetų knygų pristatymuose, iš orkestro rėmų sėkmingai nėrė į džiazo stichiją – muzikavo savo suburtame džiazo kvartete, buvo „Svinguojančio kvarteto“ narys, džiazavo kituose projektuose.

Be to, A. Gurinavičius ir pats reiškėsi kaip kompozitorius – sukūrė muziką dokumentiniam filmui „Ketursparnė“ (rež. R. Kudzmanaitė), spektakliui „Vaikai smaragdo akimis“ (rež. A. Čeredėjevaitė).

Nuo 1992 m. jis kūrė muziką teatro „Žalia varna“ spektakliams vaikams. Jo muzika skambėjo šio teatro spektakliuose „Raganos pyktis“, „Kiaulaitė karalaitė“, „Berniukas žirniukas“, „Vaikai smaragdo akimis“, „Elenytė ir trigalvis“, „Peliukas Antanas“, „Ketvirtoji kišenė“ ir kituose.

Laisvalaikiu atlikėjas kolekcionavo kompaktines plokšteles.

::alfa::Mirė vienas garsiausių Lietuvos kontrabosininkų Arnoldas Gurinavičius