Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2024 SAUSIO 24 D. | Nekrologas.lt
Arno Allenas Penziasas
1933 BALANDŽIO 26 D. - 2024 SAUSIO 22 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Arno A. Penziasas (90 metų) Nobelio fizikos premijos laureatas, padėjęs įrodyti Didžiojo sprogimo teoriją

Sausio 22 d. San Fransiske mirė garsus Jungtinių Amerikos Valstijų astrofizikas, Nobelio fizikos premijos laureatas Arno Allenas Penziasas. Jam buvo 90 metų. Mokslininkas, kurio atradimai padėjo įrodyti Didžiojo sprogimo teoriją, mirė nuo Alzheimerio ligos komplikacijų.

A. A. Penziasas gimė Vokietijoje, žydų šeimoje. Jis kartu su jaunesniuoju broliu buvo tarp tūkstančių žydų vaikų, kurie buvo evakuoti į Angliją. Dar Antrojo pasaulinio karo metais jis su savo tėvais apsigyveno Niujorke, tarnavo JAV armijoje, o vėliau tęsė fizikos studijas.

Būsimasis mokslininku 1962 m. baigė Kolumbijos universitetą. 1961–1998 m. jis dirbo Bello laboratorijose, – 1976–1981 m. Radijo bangų tyrimų laboratorijos direktoriumi, 1981–1998 m. – mokslinių tyrimų viceprezidentu.

A. A. Penziaso tyrimų sritys buvo susijusios su radioastronomija, telekomunikacija. Jis tyrė dujų, supančių Paukščių tako galaktiką, radijo bangų spinduliuotę.

1964 m. du jauni astronomai – A. Penziasas ir Robertas Wilsonas – aptiko visatoje sklindančią silpną pastovią elektromagnetinę spinduliuotę, dar žinomą kaip kosminę mikrobangų foninę spinduliuotę, kuri yra Didžiojo Sprogimo likutinė spinduliuotė. Šis atradimas sustiprino Didžiojo Sprogimo teoriją ir leido patikslinti kitas hipotezes.

Mokslininkas taip pat prisidėjo prie komunikacijoms skirtų palydovų tyrimų.

A. A. Penziasas yra tokių knygų kaip „Idėjos ir informacija“ („Ideas and Information“, 1989), „Harmonija: Verslas, technologijos ir dokumentacijos pabaiga“ („Harmony: Business, Technology, and the End of Paperwork“, 1995) autorius.

A. Penziasas ir R. Wilsonas – Bell laboratorijos duetas, 1978 m. pasidalijęs Nobelio premiją fizikos srityje už 1965 m. publikuotą įrodymą, kad Bell mikrobangų antena užfiksavo kosminį mikrobangų foną.

::alfa:: Mirė Nobelio fizikos premijos laureatas A. A. Penziasas