Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2024 SAUSIO 12 D. | Nekrologas.lt
April Ferry
1932 SPALIO 31 D. - 2024 SAUSIO 11 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

April Ferry (1932–2024) dizainerė, kūrusi kostiumus „Sostų karams“, „Romai“, „Vaikų žaidimams“, „Laisvajam Viliui“

Sulaukusi 91 metų sausio 11 d. mirė kostiumų dizianerė April Ferry, pelniusi „Emmy“ apdovanojimus už tokius filmus ir serialus, kaip „Roma“, „Sostų karai“, „Laisvasis Vilis“ ir kitus.

A. Ferry susidomėjimas kostiumų dizainu išaugo dar ankstyvaisiais Brodvėjaus šokėjos karjeros laikais. Jai patiko stebėti kostiumų dizainerės darbą, kai 1953–1955 m. buvo statomas Charleso Ledererio filmas „Kismet“. Po skyrybų 1968 m. moteris pati įsisuko į dizaino pasaulį.

Aštuntajame dešimtmetyje dirbusis laidoje „The Dean Martin Show“, dešimtmečio pabaigoje A. Ferry pagaliau įsiveržė į kino pasaulį. Ji buvo pasamdyta kurti kostiumus tokiems filmams, kaip „One from the Heart“ ir „The Best Little Whorehouse in Texas“ bei vadovavo dizainerių komandai kuriant „The Big Chill“.

A. Ferry pirmą kartą „Emmy“ apdovanojimui buvo nominuota 1989 m. už ABC filmą „Mano vardas yra Billas W.“ Beveik po 20 metų ji pagaliau laimėjo „Emmy“ apdovanojimą už darbą kritikų pripažintame seriale „Roma“. Ji taip pat pelnė „Oskaro“ nominaciją už „Maverick“ dizainą 1994 m., o 2014 m. jai įteiktas Kostiumų dizainerių gildijos (CDG) apdovanojimas už karjeros pasiekimus.

Per dešimtmečius trukusią karjerą ji bendradarbiavo su tokiais kino kūrėjais kaip Johnas Carpenteris, Johnas Hughesas (1950–2009) ir Richardas Donneris (1930–2021). Jos kostiumus taip pat galima pamatyti tokiuose filmuose kaip „Lėktuvu, traukiniu ir automobiliu“, „Vaikų žaidimai“ ir kituose.

Neseniai ji tapo kostiumų dizainere šeštajame „Sostų žaidimo“ sezone ir pasidalijo CDG apdovanojimą su ankstesne serialo kostiumų dizainere Michele Clapton.

::alfa::Mirė „Emmy“ apdovanojimą už „Sostų karų“ kostiumus pelniusi dizainerė April Ferry