Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2024 VASARIO 2 D. | Nekrologas.lt
Antanas Samkus
1984 - 2024 VASARIO 1 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Antanas Samkus (39 metų) legendinio Vilniaus baro-naktinio klubo „Absento fėjos“ barmenas

Eidamas 40-uosius metus mirė žinomas Vilniuje kadaise veikusio legendinio baro-naktinio klubo „Absento fėjos“ barmenas Antanas Samkus. Sunkiai sirgusio vyro gyvybė užgeso Niujorke, kur jis pastaruoju metu gyveno.

Šią žinią socialiniame tinkle „Facebook“ pranešė velionio brolis, “Barzdų klubo“ prezidentas Valdas Samkus, paviešinęs jautrų laišką.

„Dreba ranka. Kūnas, kaip tuščiavidurio vienišo ąžuolo kamienas pilnas šalto aidinčio vėjo. Naktį užmigau neramiai atidėliojant savo miegą ir sapnus. Prieš į juos nugrimztant, regėdamas jo veidą skirtingų mūsų susitikimų metu. Bandžiau prisiminti ar mačiau jį tulžingą, piktą, šaltą ar nebrolišką. Nebuvo, nebuvo tokių tamsių akimirkų.

Pamenu tik trupinius: kai jis nerimavo; pamenu, kai buvo suirzęs, kaip įprasta mūsų šeimos kraujui; kai pratrūko, bet taip juokingai kvailai prie stalo žaidimo. Per mamos jubiliejų, kai būdamas jo komandoje neįminiau jo užuominų žaidime „code names“. Toks bereikšmis pyktis, bet toks trumpas.

„Ežiukas, tankas, laužas“ – anekdotas 3.

Jau antra para laukiame lėktuvo, kuriuo skrisime laiku atgal. Bet nepakankamai greito, jog grįžti į ten, kur nespėja mūsų širdys. Vis vien nepasieksime tos minutės, kur galima pasakyti, paliesti. Bet jis pažiro po mūsų visų širdis jau anksčiau. Ir čia liks amžinai jas praturtinęs.

Kai buvome smurgliai, žaliojoje gatvėje indus plaudavome paeiliui.

– Šiandien tavo eilė!! – valgydamas kugelį ar česnaką burbėdavau po nosim. Šituos indus atgramdyti prireikdavo ekstra daugiau laiko.

Ir nesvarbu, kuriam indus plauti tekdavo, abu tai darydavom galvą įrėmę į spintelę. Vėliau, mano gyvenime, indus išvalyti tapo tarsi nusiraminimo praktika. Užverda kraujas regint kriauklėje paliktą šakutę ar arbatos puodelį. Nežinau, kaip seseriai, galbūt panašiai.

Ir taip sunku patikėti. Sunku kūnu išjausti, jog didžiulė dalis mūsų gyvenimo išėjo. Išėjo, bet liks vos sukaukšės tolumoje liežuvis. Užgros pažįstama melodija ar „labas“ pasakys jo dukrelė. Kai sutiksim žmones, kurie jį pažino ar bent kartą su juo bendravo.

Ir vėl duršliokas pasirinko ne tą sprendimą. Reikėjo lėkti pas jį, o ne baiginėti Camino. Ir eidamas anuo keliu kasdien drebėjau savo pasirinkimų klaida. Kiauras per amžius, nors pildomas kasdien naujais stebuklais ir ženklais.

Belieka tik užrašyti. Išrašyti šią iškilią garbingą dvasios kelionę, jei tik žodis ją sutalpins“, – socialiniame tinkle rašė mirusiojo brolis.

Antanas su žmona Grace augino dukrą Ulą, kurios susilaukė 2023-ųjų sausį. Praėjus trims mėnesiams po pirmagimės gimimo, vyrui buvo diagnozuotas ketvirtos stadijos vėžys.