Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2024 GEGUŽĖS 27 D. | Nekrologas.lt
Antanas Kubilius
1936 RUGPJŪČIO 4 D. - 2024 GEGUŽĖS 26 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Antanas Kubilius (87), žurnalistas, leidėjas ir vertėjas.

Gegužės 26 d. po sunkios ligos, eidamas 88 metus, mirė žurnalistas, leidėjas, vertėjas Antanas Kubilius. Apie tai pranešė Lietuvos žurnalistų sąjunga.

A. Kubilius gimė 1936 m. rugpjūčio 4 d. Čečeliuose, Kupiškio rajone. 1955 m. baigė Subačiaus vidurinę mokyklą. 1955–1958 m. tarnavo Sovietų armijoje. 1958–1963 m. Vilniaus universitete studijavo žurnalistiką. Nuo 1962 m. laikraščio „Komjaunimo tiesa“ specialusis korespondentas, skyriaus vedėjas.

„Žurnalistinį kelią pradėjau „Komjaunimo tiesos“ laikraštyje. Neperdėsiu pasakęs, kad darbinė romantika tuomet liejosi per kraštus. Valstiečių jaunimo skyriui vadovavo reiklus ir puikus vadovas Antanas Mačianskas. Jame dar dirbo Ignas Muldaris ir Stasys Patackas. Deja, visi trys jau išėję Anapilin. „Auginame kukurūzus ir kaupiamąsias kultūras“, – juokaudavo tada I. Muldaris. Mes ir prirašėme apie tas kultūras, jų augintojus kalnus straipsnių, apybraižų, feljetonų, o tos taip propaguotos žemės ūkio kultūros Lietuvoje masiškai neprigijo.

Vėliau dirbau laiškų, studentų gyvenimo skyriuose. Teko darbuotis su senais žurnalistikos „vilkais“ ir jaunais, bet jau apsiplunksnavusiais, plunksnos broliais. Puikūs buvo vyrai, geri draugai ir bičiuliai. Tų dienų, tų bendradarbių prisiminimai dar ir dabar mano krūtinę užlieja malonia šiluma“, – sakė kolega Antanas.

1971–1976 m. jis buvo Lietuvos valstybinio radijo ir TV komiteto komentatorius vidaus politikos klausimais.

„Antroji darbovietė – Radijo ir televizijos komitetas, propagandos redakcija. Mes su kolega iš jaunimo laikraščio S. Patacku buvome vidaus politikos komentatoriai. Rašėme patys, kitus komentarus užsakydavome parašyti kuriam nors ūkio, mokslo, kultūros įžymiam veikėjui. Būdavo visokių kuriozų: iš vienų kvatodavomės, dėl kitų gaudavome nemažai pylos. Bet nieko, nepražuvome, o tik mūsų, žurnalistų, „šarvai“ vis labiau kietėjo. Reiktų pastebėti, kad tada dar buvome jauni ir dirbome „iš peties“. Negailėjome nei laiko, nei sveikatos“, – sakė A. Kubilius.

1976–1996 m. jis „Minties“ leidykloje vadovavo „Gintaro“, Visuotinės istorijos redakcijoms.

„Paskutinioji darbo vieta – „Minties“ knygų leidykla. O pareigos labiau biurokratinės negu kūrybinės. Daugiau kaip per dvidešimt darbo metų mūsų redakcijos darbuotojai išleido daugybę įvairaus profilio leidinių.

Leidykloje bedirbant, Lietuva atgavo nepriklausomybę. Ne visiems buvo lengva greit psichologiškai persiorientuoti. Ilgainiui apsitrynėme, nebeliko aštrių kampų, bet ir mano gyvenimas persirito į saulėlydžio pusę. Teko išeiti į pensiją. Visavertis gyvenimas prabėgo, prašuoliavo... Liko tik prisiminimai, kuriais dabar ir gyvenu. Taigi spaudai atidaviau beveik 40 metų. Mano galva, žurnalisto profesija – nuostabi. Iš jos materialinių turtų nesusikroviau, bet dvasinių apturėjau daug“, – sakė kolega Antanas.

Jis iš rusų į lietuvių kalbą išvertė dešimtis leidinių. Išleido publicistikos rinkinį „Pastabos praeities paraštėse“ (2009), romanus „Aidai iš gyvenimo šulinio“ (2010), „Gyvenimas, paženklintas lemties“ (2012 ), autobiografinę apysaką „Žurnalistinės praeities vingiai“ ( 2013).

LŽS narys nuo 1970 m. Pastaraisiais metais buvo aktyvus LŽS Senjorų klube. Reiškiame nuoširdžią užuojautą kolegos Antano šeimai ir artimiesiems.

::alfa::Po sunkios ligos mirė žinomas žurnalistas Antanas Kubilius