Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2024 SAUSIO 21 D. | Nekrologas.lt
Andrius Lepeškevičius
1926 GRUODŽIO 2 D. - 2024 SAUSIO 21 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Andrius Lepeškevičius (97 metų) matematikos didaktikos mokslininkas

Eidamas 98-uosius metus sausio 21 d. mirė gerbiamas Vilniaus pedagoginio universiteto dėstytojas, matematikos didaktikos mokslininkas Andrius Lepeškevičius.

Šia liūdna žinia socialiniuose tinkluose pasidalino Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) alumnų draugija. Pranešta, kad A. Lepeškevičius į Amžinybę iškeliavo eidamas 98-uosius metus.

Gimęs 1926 m. gruodžio 2 d., Telšių aps. Nevarėnu valsčiaus, Pamarkijos kaime, jis mokėsi Pamarkijos ir Navarėnų pradinėse mokyklose, 1947 m. baigė Telšių gimnaziją. 1947–1949 m. mokėsi Vilniaus valstybinio pedagoginio instituto Fizikos ir matematikos fakultete. Kaip perspektyvus studentas, A. Lepeškevičius buvo pasiųstas į Maskvos Lomosonovo universitetą, tačiau po vienų metų dėl blogų materialinių sąlygų ir dėl to pablogėjusios sveikatos studijas jame teko nutraukti.

1950–1951 m. dirbo mokytoju, direktoriaus pavaduotoju, direktoriumi Pandėlio vidurinėje mokykloje. 1956 m. baigė matematikos studijas VVPI neakivaizdiniame skyriuje.

1959–1963 m. dirbo Pedagogikos mokslinių tyrimų institute. Nuo 1963 m. pradėjo dirbti Vilniaus valstybinio pedagoginio instituto (nuo 1992 m. VPU) Fizikos ir matematikos fakulteto Algebros ir skaičių teorijos katedroje, kurioje tuo metu buvo organizuojamos matematikos ir jos mokymo metodikos studijos

Po įvairių reorganizacijų, A. Lepeškevičius universitete dirbo iki 2005 m. vyr. asistento pareigose, kurias eidamas parengė nemažai mokomųjų priemonių iš elementariosios matematikos ir jos didaktikos.

Dirbdamas vienas ir su bendraautoriais parengė didaktinės medžiagos rinkinių mokyklai, paskelbė didaktinių straipsnių, Lietuvos matematikų draugijos konferencijų pranešimų tezių.

A. Lepeškevičiaus gedinti bendruomenė pasidalino šiltais prisiminimais apie velionį ir pareiškė užuojautą visiems, paliestiems netekties: „Kolegos bendradarbiai ir studentai tiek universitete, tie fakultete gerai prisimena darbštųjį ir nuoširdųjį matematiką Andrių, jo pasisakymus fakulteto susirinkimuose. Jis aktyviai reiškėsi fakulteto profsąjunginiame gyvenime, buvo VVPI sodininkų draugijos vienas iš steigėjų, tvarkė bendrijos finansus ir kt. Dar ilgai išliks atminimas apie garbųjį matematikos didaktikos mokslų korifėjų, kurio darbai svariai prisidėjo prie Lietuvos matematikos mokytojų parengimo.“