Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2024 GEGUŽĖS 7 D. | Nekrologas.lt
Alma Joana Masiulionytė
2024 GEGUŽĖS 5 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Alma Joana Masiulionytė – Kauno miesto kamerinio teatro aktorė, dailės ir teatro tyrinėtoja.

Gegužės 5 d. po sunkios ligos mirė Kauno miesto kamerinio teatro aktorė, dailės ir teatro tyrinėtoja Alma Joana Masiulionytė. Šią žinią pranešė Kauno miesto kamerinis teatras.

Aktorės veiklą A. J. Masiulionytė pradėjo vokalisto ir režisieriaus Stanislovo Rubinovo įkurtoje Kauno jaunimo muzikinėje studijoje, kurią lankė 1979–1986 m. Čia mokėsi aktorinio meistriškumo ir vaidino spektakliuose.

1986 m. ji tapo nuolatine Kauno miesto kamerinio teatro aktore. Čia sukūrė daugiau nei 55 vaidmenis, vedė ekskursijas, rašė teatro metraštį.

Teatro scenoje Alma sukūrė daugybę įsimintinų, itin ryškių vaidmenų. Jos vaidmens kūrimo metodas ir atlikimo praktika lėmė neišdildomus įspūdžius žiūrovams.

Už vaidmenis teatre Alma apdovanota festivalio „Lietuvos teatrų pavasaris“ prizu (Keistos anglės vaidmuo Stanislovo Rubinovo režisuotame Jerome K. Jerome „Tryse valtimi (neskaitant šuns)“), „Fortūnos“ diplomu (Senelės vaidmuo Aleksandro Rubinovo režisuotame Daivos Čepauskaitės „Kaip atpažinti raganą?“) ir už ryškiausią vaidmenį – Lietuvos profesionalių teatrų nacionalinės dramaturgijos festivalio „Pakeleivingi“ apdovanojimu (Goldos vaidmuo Stanislovo Rubinovo režisuotame Daivos Čepauskaitės „Diena ir naktis“).

Alma neapsiribojo kūryba teatre. 2005–2010 m. ji studijavo Vytauto Didžiojo universitete, įgijo menotyros bakalauro diplomą. Po kelerių metų baigė VDU teatrologijos ir scenos menų vadybos magistrantūrą (2014).

Menotyros bakalauro studijų metu Alma tyrinėjo Petrašiūnų kapinių antkapinius paminklus, šia tema parašė puikų baigiamąjį darbą. Vėliau, perėjusi į teatrologiją, gilinosi į alternatyvaus teatro atvejus sovietmečio Lietuvoje, fokusuodamasi į Kauno miesto kamerinio teatro istoriją. Surinkusi archyvinę medžiagą apie miesto sodo vystymąsi, parengė ir vesdavo nuotaikingą teatralizuotą ekskursiją „Teatrų bermudai“.

A. J. Masiulionytė filmavosi kine, garsino filmus, dalyvavo įvairiuose projektuose, literatūros skaitymų vakaruose ir festivaliuose. Kauno aklųjų ir silpnaregių centre, šalies bibliotekose, muziejuose ir kitose vietose aktorė skaitė Adomo Mickevičiaus, Oskaro Milašiaus, Jurgio Svajūno, James‘o Joyce‘o ir kitų poetų bei rašytojų kūrybą.

A. J. Masiulionytė buvo energinga, smalsi, mielai bendraujanti ir svarbiausia – empatiška žmonėms. Tai atspindi jos aktyvumas dalyvaujant šiuolaikinio scenos meno kūrybinėse dirbtuvėse ir seminaruose.

2022 m. ji aktyviai įsitraukė į žmonių su negalia projektą programoje „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“.

Šviesus aktorės ir menotyrininkės A. J. Masiulionytės paveikslas išliks ilgam Kamerinio teatro bendruomenės ir daugelio kauniečių atmintyje.

::alfa::Mirė ryškų pėdsaką palikusi Kauno miesto kamerinio teatro aktorė