Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2023 GEGUŽĖS 21 D. | Nekrologas.lt
Alma Adamkienė
1927 VASARIO 10 D. - 2023 GEGUŽĖS 21 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Alma Adamkienė (95 metų) filantropė, prezidento Valdo Adamkaus sutuoktinė

02023 m. gegužės 21 d. Anapilin iškeliavo Alma Adamkienė – pirmoji šalies ponia, radusi kalbą ir su karaliais ir su paprastais žmonėmis

„Dariau viską taip, kaip jaučiau. Kaip sakė širdis“, – kukliai, santūriai, su jai būdingu ramumu į klausimą, koks tai darbas būti prezidento žmona ir pirmąja šalies ponia, viename interviu sakė ponia A. Adamkienė. Šiuose paprastuose žodžiuose tilpo visas jos gyvenimas.

Prezidento Valdo Adamkaus žmona, pirmoji šalies ponia, filantropė, labdaringos veiklos iniciatorė, elegancijos ir stiliaus etalonas... Tiek daug gražiausių epitetų tiko poniai Almai.

A. Adamkienė buvo vienas žinomiausių ir mylimiausių žmonių visoje Lietuvoje, taktiška, šilta, gebėjo rasti bendrą kalbą ir su karaliais, ir su paprastais žmonėmis.

Santuokoje pora nugyveno daugiau kaip 70 metų. Viename interviu prezidentas yra sakęs: “Jei kartu eini per ugnį ir vandenį, vienas kitą supranti, gerbi ir myli – metų neskaičiuoji.”

A. Adamkienės netekties dieną, kaip ir anksčiau, iki tos lemtingos akimirkos, kadenciją baigęs prezidentas V. Adamkus savo ilgametei bendražygei negailėjo šiltų ir meilės kupinų žodžių. Jis sakė, kad Anapilin iškeliavusi jo žmona Alma prisidėjo prie to, jog Lietuvoje būtų daugiau šviesos, pasitikėjimo, meilės ir vilties.

„Šiandien gera žinoti, kad vaikai, kurie buvo gydomi Almos Adamkienės fondo lėšomis, mokėsi fondo rūpesčiu suremontuotose mokyklose ir skaitė fondo dovanotas knygas, užaugo ir jau patys dalijasi gerumu ir žmogiškąja šiluma“, – teigė kadenciją baigęs šalies vadovas.

1999 m. buvo įkurtas A. Adamkienės labdaros ir paramos fondas, kurio paskirtis – padėti vaikams. Per penkiolika savo veiklos metų jis suteikė paramą 45 provincijos mokykloms, vaikų ligoninėms, globos namams ir vykdė įvairius labdaros projektus.