Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2024 KOVO 2 D. | Nekrologas.lt
Ali Hassanas Mwinyi
1925 BIRŽELIO 8 D. - 2024 VASARIO 29 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Ali Hassanas Mwinyi (98 metų) antrasis nepriklausomos Tanzanijos prezidentas

Būdamas 98-erių metų vasario 29 d. nuo plaučių vėžio mirė antrasis nepriklausomos Tanzanijos respublikos prezidentas Ali Hassanas Mwinyi . Šias pareigas jis ėjo 1985–1995 m.

Buvęs mokytojas iki tol ėjo vidaus reikalų ministro ir viceprezidento pareigas. 1990–1996 m. jis taip pat buvo valdančiosios partijos Chama Cha Mapinduzi (CCM) pirmininkas.

A. H. Mwinyi kadencijos metu Tanzanija ėmėsi pirmųjų žingsnių, kad pakeistų prieš tai buvusio prezidento Juliuso Nyerere vykdytą socialistinę politiką . Jis sušvelnino importo apribojimus ir skatino privačias įmones. Būtent per antrąją jo kadenciją buvo pradėta įgyvendinti daugiapartinė politika.

A. H. Mwinyi dar buvo žinomas kaip „Mzee Ruhksa“. Slapyvardis verčiamas įvairiai: „Mr. Leidimas“, „Viskas vyksta“ arba „Vyresnysis, kuris leidžia beveik viską“. Tai buvo aliuzija į prezidento pasirinktos laisvosios rinkos ekonomikos kelią.

Dvi A. H. Mwinyi kadencijos prezidento poste buvo paženklintos politinių pokyčių. Jo prezidentavimo metu netoliese esančioje Pietų Afrikoje buvo panaikintas apartheidas. 1989 m. interviu, paklaustas apie savo požiūrį į apartheidą, A. H. Mwinyi pasisakė už griežtas, visapusiškas sankcijas Pietų Afrikai ir kritikavo JAV veiksmus.

Savo šalies viduje A. H. Mwinyi prižiūrėjo Tanzanijos perėjimą nuo ankstesnės vienos partijos prie dviejų partijų valdymo sistemos. Tačiau jo administracija taip pat buvo susijusi su didėjančia korupcija ir ekonominėmis kovomis, kurias A. H. Mwinyi bandė sušvelninti padedant Tarptautiniam valiutos fondui.

Po ilgo prezidentavimo metų jis gyveno šalies sostinėje ir garsėjo tuo, kad važinėjo viešuoju transportu. 2021 m. jis išleido atsiminimų knygą „Mzee Rukhsa: mano gyvenimo kelionė“.