Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2024 VASARIO 21 D. | Nekrologas.lt
Algirdas Indrašius
1937 KOVO 2 D. - 2024 VASARIO 19 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Algirdas Indrašius (87 metų) dailininkas, Vyžuonų galerijos-muziejaus įkūrėjas

Vasario 19 d. eidamas 87-uosius metus, mirė gerbiamas Lietuvos dailininkas, vyžuoniškis Algirdas Indrašius.

Apie tai pranešama Vyžuonų šv. Jurgio parapijos feisbuko puslapyje. Jame rašoma, kad A. Indrašius gimė 1937 m. kovo 2 d. Vyžuonose. 1966 m. baigė Lietuvos dailės institutą. 1966–70 m. dirbo Telšių taikomosios dailės technikume. Nuo 1970 m. gyveno Utenoje, nuo 1998 m. gyveno Vyžuonose.

Per savo gyvenimą dailininkas sukūrė ne vieną įsimintiną darbą, taip pat savo sodyboje įsteigė kūrybos darbų galeriją-muziejų.

„Sukūrė tapybos, akvarelės, metalo plastikos (pano Gyvybės medis Utenos centrinėje ligoninėje), grafikos kūrinių (ciklas Lietuva – baimės ir vilties vizija 1963–65 m.), tarp jų – ekslibrisų (Popiežiaus Jono Pauliaus II ir kitų); ąžuolinių dekoratyvinių (Utenoje, Vyžuonose) ir paminklinių (Jūžintų, Utenos kapinėse) skulptūrų. Surengė 12 individualių parodų Lietuvoje (Vilniuje 1991 m., skirta Sausio tryliktajai atminti) ir Lenkijoje (1993 m.), dalyvavo daugiau kaip 50 tarptautinių parodų“, – apie velionio gyvenimo istoriją pasakojama socialiniuose tinkluose.

Įraše taip pat minima, kad dailininkas A. Indrašius didelę savo namų dalį paskyrė ekslibrisų ir kamerinės savo sukurtos liaudiškų formų skulptūros ekspozicijai, kuri traukė smalsuolius ir turistus: „Kieme rikiuojasi monumentali medinė skulptūra – spalvingi koplytstulpiai, kryžiai, koplytėlės, akcentai su prasmingais dekoratyviniais įrašais.

Dingusioms lietuvių gentims atminti sodyboje sukurtas „Bočių takas“, kraštiečių rašytojų B. Radzevičiaus ir A. Masionio garbei įrengta literatūrinė ekslibrisų ekspozicija, 2000 metais pastatyti Lietuvos tūkstantmečio kryžius ir du koplytstulpiai.

Pagrindinio krikščionybės akcento Vyžuonų miestelyje – Šv. Jurgio bažnyčios 600 metų jubiliejaus proga dailininkas savo sodyboje pastatė namelį skulptūrai „Paskutinis pagonės gimdymas“, koplytėlę „Kristus Nazarietis“, pietą „Marija aprauda savo sūnų“.

Dailininko A. Indrašiaus kūrybinė potencija, atvirumas ir sukurtas menas į sodybą Vyžuonose traukdavo meno gerbėjus, svečius, turistus.“

„Requiem et Lux, tešvies amžinybės Tėviškės dangus Jums, mielas mūsų visų Algirdai. Ir tebus tai pasididžiavimo Jumis ženklas Lietuvai, Utenos ir Vyžuonų kraštui, šeimai, artimiesiems, draugams bei menininkų bendruomene“, – jautrius žodžius skyrė dailininko gedinti bendruomenė.

::alfa::Į Anapusybę iškeliavo vyžuoniškis dailininkas Algirdas Indrašius