Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2010 BIRŽELIO 26 D. | Nekrologas.lt
Algirdas Brazauskas
1932 RUGSĖJO 22 D. - 2010 BIRŽELIO 26 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Algirdas Mykolas Brazauskas (77 metų) prezidentas, premjeras, politikas, vadovavo Kauno hidroelektrinės statybai

Eidamas 78-uosius metus savo namuose mirė prezidentas Algirdas Mykolas Brazauskas. Jis sirgo limfmazgių ir prostatos vėžiu.

A. Brazauskas gimė 1932 m. rugsėjo 22 d. Rokiškyje. Vidurinę mokyklą baigė Kaišiadoryse. Tuometiniame Kauno politechnikos institute jis įgijo inžinieriaus hidrotechniko specialybę. A. Brazauskas vadovavo Kauno hidroelektrinės statybai, 1965-aisiais buvo paskirtas statybinių medžiagų pramonės ministru, po poros metų pradėjo dirbti Valstybės planavimo komiteto pirmininko pavaduotoju. Vėliau tapo LKP CK sekretoriumi pramonės klausimais, buvo atsakingas už energetiką.

1988-aisiais A. Brazauskas išrinktas LKP CK pirmuoju sekretoriumi. Jo kandidatūrą postą rėmė nacionalinio išsivadavimo judėjimas – Sąjūdis. LKP 1989-aisiais atsiskyrė nuo SSRS Komunistų partijos.

A. Brazauskas nepriklausomybės metais buvo vienas populiariausių politikų. Jis – pirmasis nepriklausomybę atkūrusios Lietuvos prezidentas, išrinktas 1993 m. vasario 14 d. Kaip prezidentas (1993-1998) ar premjeras (2000–2006) A. Brazauskas vadovavo šaliai maždaug dvylika iš dvidešimties nepriklausomybės metų. Iš aktyvios politikos A. Brazauskas buvo pasitraukęs 1998–2001 metais, joje taip pat nebedalyvo nuo 2007-ųjų.

Su A. Brazausku siejamas Lietuvos kelias į ES ir NATO. 1994 m. jis parašė laišką NATO generaliniam sekretoriui dėl Lietuvos priėmimo į Aljansą. 1995 m. Lietuva pareiškė ketinimą tapti Europos Sąjungos nare. 2003 m. balandį Atėnuose premjeras A. Brazauskas pasirašė stojimo į Europos Sąjungą sutartį. 2004 m. kovą Vašingtone jis dalyvavo Lietuvos prisijungimo prie NATO sutarties ceremonijoje.

A. Brazauskas apdovanotas aukščiausiais Lietuvos Respublikos apdovanojimais: Vytauto Didžiojo ordino Didžiuoju kryžiumi; Vytauto Didžiojo ordinu su aukso grandine; Lietuvos nepriklausomybės medaliu. Jis taip pat yra pagerbtas daugelio užsienio valstybių aukščiausiais apdovanojimais, tarp jų – Rusijos Garbės ordinu.