Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2016 SPALIO 20 D. | Nekrologas.lt
Algimantas Kančas
1954 GEGUŽĖS 22 D. - 2016 SPALIO 19 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

2016 m. spalio 19 d. Kaune mirė žinomas šalies architektas Algimantas Kančas. Jam buvo 62 metai.

A.Kančas kelerius metus kovojo su sunkia onkologine liga, tačiau dar likus porai mėnesių jį buvo galima sutikti įvairiuose renginiuose, kaunietis aktyviai dalyvavo visuomeninėje veikloje.

Baigęs tuometinį Vilniaus inžinerinį statybos institutą (VISI) A.Kančas nuo 1978 iki 1995 m. dirbo Kauno „Miestprojekte“.

Nuo 1991 m. A. Kančas vadovavo projektavimo studijai, kurioje dirbo ir daugiau šeimos narių, kelerius metus jis vadovavo Lietuvos architektų sąjungos Kauno skyriui, dėstė Vilniaus dailės akademijos Kauno fakultete.

A. Kančo studija dalyvavo statant ar rekonstruojant Šv. Kazimiero ir Gerojo Ganytojo bažnyčias, restoraną „Miesto sodas“, Kauno dramos teatrą, Kaune įsikūrusį prekybos ir pramogų centras „Akropolis“, Kauno Palaimintojo Jono Pauliaus II koplyčią, įmonės „Kraft Foods Lietuva“ administracinį pastatą, ISM tarptautinės aukštosios mokyklos pastatą, Norvegijos ambasadą Vilniuje.

Pastaraisiais metais A. Kančas aktyviai dalyvavo įvairiose protesto akcijose, susijusiose su Kauno vaizdą darkančiais apleistais pastatais, pramintais vaiduokliais.

Architektas ilgai bylinėjosi su buvusiais apleisto „Respublikos“ viešbučio savininkais, kurie anksčiau buvo ir užsakovai. A. Kančas šiuos metus vadino vienais juodžiausių gyvenime, nes teismas buvo areštavęs sąskaitas, sutriko studijos veikla, trūko lėšų net gyvenimui. Jau po architekto mirties „Respublikos“ viešbutį įsigijusį „Vičiūnų grupė“ pranešė apie sprendimą jį nugriauti ir statyti naują biurų pastatą.