Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2022 KOVO 13 D. | Nekrologas.lt
Algimantas Baltakis
1930 VASARIO 15 D. - 2022 KOVO 13 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Algimantas Baltakis (92 metų) poetas, daugybės eilėraščių, virtusių populiariomis dainomis autorius

2022 m. kovo 13-ąją eidamas 93-uosius metus mirė poetas, literatūros kritikas Algimantas Baltakis. Poetui buvo 92-eji.

A. Baltakis gimė 1930 metų vasario 15 dieną Leliūnuose, Utenos rajone.

Apie ankstyvuosius savo gyvenimo metus, pažymėtus karo siaubo bei pokario tragedijų, viename interviu poetas teigė: „Mano karta buvo paskutinė, kuri mokėsi dar nepriklausomoje Lietuvoje. Mokykloje buvo dėstoma Lietuvos istorija bei tikyba, mes buvome ruošiami Pirmajai komunijai. Tos vaikystės patirtys paliko žymę visam gyvenimui. Bet viską sujaukė karas. Skaudžiausiai jį pajutome 1944-ųjų vasarą atsidūrę Žemaitijoje. Ne savo noru patekome į patį karo verpetą… Teko pasikliauti instinktais – kaip prasimaitinti ir išlikti gyviems. O paskui pamatėme, kad kieno galia, to ir valia… Baisiausia, kai tokius dalykus pradedi priimti kaip normalius“.

Prieškario Lietuvoje baigęs mokyklą A. Baltakis pasirinko lituanistikos studijas. Universitete jį ir draugus – Justiną Marcinkevičių, Alfonsą Maldonį – vadindavo trimis muškietininkais.

„Šie poetai, ši karta, jie, tiesiog, atgaivino pokario metais sunykusią lietuvių poeziją“, – poeto mirties dieną kalbėjo Lietuvos rašytojų sąjungos pirmininkė Birutė Jonuškaitė. 1952–1956 m. A. Baltakis buvo žurnalo „Tarybinė moteris“ literatūrinis darbuotojas, skyriaus vedėjas, atsakingasis sekretorius. 1953–1954 m. jis vadovavo Vilniaus jaunųjų rašytojų sekcijai, redagavo almanachą „Jaunieji“. 1956–1990 m. (su dvejų metų pertrauka) dirbo „Pergalės“ (dabar „Metai“) žurnalo redakcijoje. Nuo 1990 metų buvo žurnalo „Metai“ redakcinės kolegijos narys.

Poetas parašė keliasdešimt eilėraščių rinktinių, taip pat išvertė ne vieną dešimtį užsienio kūrėjų kūrinių.

Beveik du šimtai A.Baltakio tekstų yra virtę dainomis ir iki šiol skamba koncertuose, radijo bei televizijos programose. Pagal jo eilėraščius dainas atliko grupės „Hiperbolė“, „Vairas“, atlikėjai Vytautas Kernagis, Egidijus Sipavičius, Virgilijus Noreika, Stasys Povilaitis, Judita Leitaitė.

A. Baltakis 2005 m. gavo LR Vyriausybės meno premiją, tais pačiais metais įteiktas ir ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Riterio kryžius.