Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2018 SAUSIO 22 D. | Nekrologas.lt
Alfonsas Bieliauskas
1923 SPALIO 5 D. - 2018 SAUSIO 22 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Alfonsas Bieliauskas (94 metų) rašytojas, romanų „Rožės žydi raudonai“, „Kauno romanas“ ir kitų autorius

2018 m. sausio 22 d. mirė rašytojas Alfonsas Bieliauskas. Jam buvo 94 metai.

A. Bieliauskas sovietiniais laikais buvo garsus ir populiarus rašytojas, tokių romanų kaip „Rožės žydi raudonai“, „Kauno romanas“, „Tada, kai lijo“, „Ramūs laikai“, „Vilniaus kalneliai“, “Mes dar susitiksim, Vilma!“, “Patogi moteris“ autorius.

„Kūrybinė laisvė tada buvo ribota. Išraiškos priemonės – irgi. Bet buvo galimybė išsiveržti – vieniems su ezopine kalba, kitiems – be ezopinės. Aš ir Mykolas Sluckis savo romanuose šnekėjom be ezopinės kalbos – tai aiškus sąmonės srautas.

Rašytojo profesija nebuvo taip labai skatinama tarybiniais metais. Reikėjo pasiekt tam tikrą lygį, kad galėtum rašyti, nes kiekvienas pilietis privalėjo kur nors dirbt. Už ideologines pažiūras – kad mes rašom tarybiškai – pinigais mūsų niekas neapiberdavo. Pinigus reikėjo uždirbt. Ir man, kaip ir visiems, reikėjo valgyti, gyventi, auginti vaikus. Aš buvau sąlyginai laisvas rašytojas“, – „Kauno dienai“ yra kalbėjęs A.Bieliauskas.

Būsimasis prozininkas, publicistas, literatūros kritikas A. Bieliauskas gimė 1923 m. spalio 5 d. Naujuosiuose Neveronyse, Pažaislio valsčiuje, Kauno apskrityje. 1937–1941 m. mokėsi Kauno 3-oje valstybinėje gimnazijoje. 1939 m. įstojo į LLKJS, bendradarbiavo pogrindinėje komjaunimo spaudoje, 1940–1941 m. buvo LLKJS Pažaislio valsčiaus komiteto sekretorius. 1941 m. prasidėjus vokiečių okupacijai pasitraukė į SSRS, dirbo miškų darbininku, nuo 1942 m. tarnavo 16-oje lietuviškoje divizijoje, mokėsi partijos-komjaunimo kursuose Jaroslavlyje, dirbo LLKJS CK, bendradarbiavo Maskvos radijo lietuviškose laidose, spaudoje.

1944–1946 m. buvo LLKJS Kauno miesto komiteto I-asis sekretorius. 1946–1949 m. Kauno universitete studijavo lietuvių literatūrą. 1947–1949 m. dirbo laikraščio „Tarybų Lietuva“ apžvalgininku. Nuo 1949 m. gyveno Vilniuje, dirbo žurnalo „Švyturys“ skyriaus vedėju. 1951 m. Vilniaus universiteto Istorijos ir filologijos fakultete baigė lietuvių literatūros specialybę. 1951–1954 m. dirbo „Švyturio“ vyr. redaktoriaus pavaduotoju, 1954–1970 m. vyriausiuoju redaktoriumi.

A. Bieliauskas 1971–1980 m. buvo LTSR AT deputatas.

Lietuvai atgavus nepriklausomybę A. Bieliauskas nenutilo. Jis išleido keletą romanų, tokių kaip „Patogi moteris“, „Kitų gyvenimas“, „Sau paminklą sta...“, „Amžinai su amūrais“, „Joks, arba Rugsėjy, kai išplaukia laivai“, kelias pamąstymų, apsakymų knygas.

Rašytojo kūryba versta į rusų, ukrainų, latvių, vokiečių, anglų ir kitas kalbas.