Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2024 KOVO 15 D. | Nekrologas.lt
Aleksandras Širvindtas
1934 LIEPOS 19 D. - 2024 KOVO 15 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Aleksandras Širvindtas (89), vienas populiariausių sovietų laikų aktorių, komikų.

Kovo 15 d. mirė vienas žinomiausių Rusijos artistų, sovietinių laikų žvaigždė Aleksandras Širvindtas.

A. Širvindtas buvo vadinamas „flegmatiško humoro karaliumi“. Jis buvo vienas populiariausių sovietinių laikų aktorių.

Kartais jis pasirodydavo prieš kamerą kelioms minutėms, tačiau bet koks epizodas su jo dalyvavimu tapdavo filmo akcentu.

Maskvos Satyros teatro scenoje jie subūrė kultinį duetą su veržliuoju Andrejumi Mironovu: jis – Figaro, Širvindtas – grafas Almaviva.

Iš viso A. Širvindtas atliko 64 vaidmenis teatre ir 53 ekrane.

A. Širvindtas gimė Didžiojo teatro orkestro smuikininko, garsiojo Leonido Utesovo draugo, šeimoje. Tėvai sūnų išleido į muzikos mokyklą, tačiau rinkdamasis profesiją jis, jo paties žodžiais, nedvejodamas pasirinko teatrą.

Jis baigė Ščiukino teatro mokyklą, vaidino Lenino komjaunimo (Lenkom) ir Malajos Bronajos teatruose. 1970 m. jis pagaliau atsidūrė Satyros teatre, kurio meno vadovu buvo apie 20 metų.

Ko gero, didžiausią šlovę jam atnešė duetas su Michailu Deržavinu, kuomet jis suvaidino niūrų personažą, o jo partneris – ekspansyvų ir daugiažodį.

Frazė „Širvindtas ir Deržavinas“ vienu metu buvo tokia pat populiari kaip „Ilfas ir Petrovas“ .

Yra „stand-up“ komiko sąvoka, kuomet komikas juokauja stovėdamas ant scenos. Širvindtą ir Deržaviną galima būtų vadinti sėdinčiais komikais, nes dažniausiai tai darydavo sėdėdami. Aktoriai gimė tuose pačiuose gimdymo namuose Maskvos centre – tik Širvindtas buvo kiek vyresnis. Tada visą gyvenimą jie prisiminė kažkokį šeimos vakarėlį, kuriame Šurai buvo duota išgerti šampano, o Mišai – dar ne.

Jie kartu mokėsi, dirbo Satyros teatre, septintajame dešimtmetyje išgarsėjo sostinės bohemos pasaulyje kaip Aktorių namuose klestėjusių „kopūstninkų“ nariai, o 90-aisiais vedė sekmadieninį „Ryto paštą“.

Jų draugystė truko 72 metus iki M. Deržao mirties.

A, Širvindtas pirmenybę teikė žvejybai ir buvo futbolo klubo „Torped“ gerbėjas. Jis sakė, kad šprotus ir lydytus sūrius mėgsta labiau nei gurmaniškus skanėstus.

Jis dažnai atlikdavo moterų vaidmenis, tačiau kategoriškai neigė jam priskiriamas meilės pergales ir juokavo, kad gyvenimą sugriovė tik vienai moteriai – savo žmonai, architektei Natalijai Belousovai, su kuria 2017-aisiais atšventė deimantines vestuves.

Viename interviu A. Širvindtas teigė, kad gyventi Rusijoje „įdomu, bet baisu“, tačiau politinio aktyvumo nerodė.

::alfa::Mirė sovietinių laikų žvaigždė, humoristas Aleksandras Širvindtas