Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2024 LIEPOS 3 D. | Nekrologas.lt
Aldona Krikštaponienė
1934 KOVO 8 D. - 2024 BIRŽELIO 27 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Aldona Krikštaponienė (90), Rokiškio krašto šviesuolė, „Bočių“ himno kūrėja.

Sulaukusi 90-mečio birželio 27 d. mirė Rokiškio krašto šviesuolė, „Bočių“ himno kūrėja Aldona Krikštaponienė. Apie tai praneša Gimtasisrokiškis.lt.

Dukros Danutė ir Aurelija su šeimomis nušviečia motinos nueitą kelią ir nuveiktus darbus:

„Aldona Krikštaponienė gimė 1934 m. kovo 8 d. Sidariškio kaime (Jūžintų sen.) muzikalioje šeimoje.

Tėvelis Pranas Pajada gerai grojo „peterburgska“ armonika, abu su žmona Emilija giedojo bažnytiniame ir mišriame choruose.

Baigusi Jūžintų septynmetę mokyklą, Panevėžio muzikos mokykloje Aldona mokėsi chorinio dirigavimo. Kadaise „Gimtojo Rokiškio“ puslapiuose moteris atviravo labai norėjusi tapti soliste, tačiau į tą specializaciją būdavo priimama nuo 16-os metų, o stodama Aldona teturėjo 15-a.

1955–1960 m. choro dirigavimo studijas neakivaizdiniu būdu tęsė Lietuvos valstybinėje konservatorijoje (dabar Lietuvos muzikos akademija). Tuomet Aldonai buvo tik 20 metų, ji tarp bendrakursių buvo jauniausia. Bet įstojo ir mokėsi su Hermanu Perelšteinu (legendinio berniukų choro „Ažuoliukas“ įkūrėju).

Konservatoriją baigusiai Aldonai buvo pasakyta, kad jos mostas yra simfoninio orkestro dirigento, ir siūlyta pasilikti Vilniuje, tačiau ji nesutiko, nes augo dukrelė.

Kaip vienintelė aukštąjį išsilavinimą įgijusi muzikantė rajone, buvo pakviesta į Zarasus įkurti vaikų muzikos mokyklą ir joje dirbti. Daug buvę vargo, nes viską teko kurti beveik tuščioje vietoje.

1962 m. Aldonos vyrą perkėlė dirbti į Juodupės girininkiją, tad šeimai teko kraustytis ir įsikurti naujoje vietoje. Aldona įsidarbino Juodupės vidurinėje mokykloje.

Praėjus penkeriems metams ji pakviesta dėstyti ką tik įkurtoje Rokiškio kultūros mokykloje. Daug metų ji vadovavo mokyklos dėstytojų moterų kvartetui ir duetui (ir pati juose dainavo). Papūtus Nepriklausomybės vėjams, šioje mokykloje inicijavo vargonų specialybės įkūrimą.

Aldona visuomet buvo ten, kur daug žmonių, kur reikia plataus mosto ir energijos: vadovavo Rokiškio sūrių gamyklos, anuometinės E. Tičkaus vidurinės mokyklos, Rokiškio švietimo darbuotojų, siuvimo fabriko „Lelija“, Duokiškio kultūros namų meno mėgėjų kolektyvams. Keletą metų vadovo Rokiškio muzikos mokyklai.

Moteris daug koncertavo, atlikėjus rengė respublikinėms dainų šventėms, „Dainų dainelės“ ir kitiems konkursams, būta įrašų radijuje, laurų respublikiniuose konkursuose, įvertinimų įvairiais profesinio pasiekimo ženklais.

1997 m. išleista Aldonos sukurta papildoma muzikinio lavinimo priemonė „Muzikos paslaptys“, skirta mokytojams. 2019 m. – savos kūrybos dainų rinkinys „Skambėk, daina“, kuriame 26 dainos ir Lietuvos „Bočių“ himnas, sukurtas kartu su „bočiais, ir iš 18 pretendentų išrinktas geriausiu bei paskelbtas Lietuvos pensininkų sąjungos „Bočiai“ himnu.

Anuomet, švęsdami vadovės 80-metį, jos namų kieme „Bočių“ choro nariai pastatė akmenį su muzikos simboliu – lyra – ir M. Liuterio žodžiais: „Laimingas tas, kas muziką už darbą pasirinko…“

Ilsėkis ramybėje…

Atsisveikinti su a. a. Aldona Krikštaponiene galima Kalneliškių laidojimo namuose pirmadienį, liepos 8-ąją, nuo 10 iki 14 val. Velionė bus laidojama senosiose kapinėse.“

::alfa::Anapilin iškeliavo „Bočių“ himno kūrėja, Rokiškio krašto šviesuolė Aldona Krikštaponienė