Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2024 GEGUŽĖS 31 D. | Nekrologas.lt
Al Ruddy
1930 KOVO 28 D. - 2024 GEGUŽĖS 24 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Al Ruddy (88), filmų „Krikštatėvis“ ir „Milijono dolerių kūdikis“ prodiuseris.

Eidamas 94-uosius metus gegužės 24 d. mirė „Oskarus“ už filmus „Krikštatėvis“ ir „Milijono dolerių kūdikis“ pelnęs prodiuseris Al Ruddy, rašo „The Hollywood Reporter“.

Jis mirė po trumpos ligos Ronaldo Reagano UCLA medicinos centre, pranešė jo šeima.

Jis taip pat buvo vienas iš televizijos serialų „Hogano herojai“ ir „Vokeris, Teksaso reindžeris“ kūrėjų.

„Deadline“ teigia, kad Al Ruddy yra vienas iš devynių prodiuserių, sugebėjusių laimėti du ar daugiau „Oskarų“ geriausio filmo kategorijoje.

Po „Krikštatėvio“ (1972) Al Ruddy sukūrė dar vieną didelį pelną atnešusį filmą: „The Cannonball Run“ (1974), kuriame pagrindinį vaidmenį atliko Burtas Reynoldsas.

Al Ruddy taip pat prodiusavo tokius filmus kaip „Blogos merginos“ (1994 m.). Tai buvo pirmasis vesternas, kuriame vaidino moterys (Madeleine Stowe, Mary Stuart Masterson, Andie MacDowell ir Drew Barrymore), komediją „Skautas“ (1994), kurioje vaidino Albertas Brooksas ir Brendanas Fraseris, bei komediją „Matilda“ (1978), kurioje vaidino Elliotas Gouldas.

Albertas Stotlandas Ruddy (Al Ruddy) gimė 1930 m. kovo 28 d. Monrealyje, Kanadoje, tačiau netrukus jo šeima persikėlė į Niujorką. Baigęs Pietų Kalifornijos universiteto Architektūros mokyklą, Al Ruddy dirbo programuotoju korporacijoje „Rand“, tačiau norėjo siekti karjeros kino srityje. Pirmosios sėkmės Al Ruddy sulaukė tada, kai jis parašė scenarijų 1965 m. komedijai apie nacių kalinių stovyklą „Hogano herojai“.

Po šio ir kelių kitų televizijos projektų studija „Paramount“ pakvietė jaunuolį prodiusuoti filmą „Krikštatėvis“, nes nenorėjo išlaidauti tuo metu nepopuliariam gangsterių žanrui ir žinojo, kad Al Ruddy gali puikiai išsiversti su nedideliu biudžetu. Dėl jaunojo prodiuserio entuziazmo projektas buvo sėkmingas ir laimėjo 11 „Oskarų“, iš kurių vieną gavo pats Al Ruddy.

Apie šio filmo kūrimo istoriją 2022 m. buvo sukurtas serialas „Pasiūlymas“, kuriame Al Ruddy įvaizdį ekrane įkūnijo Milesas Telleris.

2005 m. Al Ruddy gavo antrąjį „Oskarą“ už Clinto Eastwoodo režisuotą dramą „Milijono dolerių kūdikis“. 2021 m. Al Ruddy ir C. Eastwoodas nufilmavo vesterną „Vyrų ašaros“.

Per savo karjerą Al Ruddy buvo apdovanotas dviem prancūzų „César du cinéma“, dviem italų „David di Donatello“ bei ir USC scenarijaus apdovanojimais.

Šanchajaus kino festivalyje jis taip pat gavo apdovanojimą už išskirtinius pasiekimus.

::alfa::Mirė filmų „Krikštatėvis“ ir „Milijono dolerių kūdikis“ prodiuseris Al Ruddy