Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2024 KOVO 3 D. | Nekrologas.lt
Akira Toriyama
1955 BALANDŽIO 5 D. - 2024 KOVO 1 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Akira Toriyama (67) japonų iliustruotojas, vieno garsiausių pasaulyje komiksų „Drakonų kova“ autorius.

Eidamas 68-uosius, kovo 1 d. mirė japonų iliustruotojas Akira Toriyama, vienos garsiausių ir geriausiai parduodamų mangų pasaulyje „Dragon Ball“ (liet. Drakonų kova) autorius. Apie tai pranešė jo darbus publikavęs žurnalas „Weekly Shonen Jump“.

„Dragon Ball“ yra jau klasika tapę japonų komiksai, parašyti ir iliustruoti A. Toriyamos. „Weekly Shonen Jump“ juos publikavo nuo 1984 iki 1995 m. Vėliau leidykla „Shueisha“ išpublikuotus 519 skyrių surinko į 42 tomus.

A. Toriyamą sukurti „Dragon Ball“ įkvėpė klasikinis kinų romanas „Kelionė į Vakarus“.

„Akira Toriyama, kurios daugelis darbų buvo publikuoti žurnale „Jump“, mirė. Visa „Shueisha“ redakcija yra labai nuliūdusi dėl netikėtos žinios apie jo mirtį. Jo nupiešta manga peržengė Japonijos sienas ir yra skaitoma bei mėgstama visame pasaulyje. Be to, jo žavūs personažai ir nuostabus dizaino pojūtis padarė didelę įtaką daugeliui menininkų ir mangų kūrėjų“, – rašoma žurnalo pranešime.

A. Toriyama gimė 1955 m. balandį centrinėje Aičio prefektūroje. Jo darbai pradėti publikuoti devintojo dešimtmečio pradžioje. Jis plačiai išgarsėjo su „Dragon Ball“ manga, kuri buvo pradėta leisti 1985 m. Iliustratoriaus kūrinys buvo pritaikytas daugeliui animacinių filmų.

„Dragon Ball“ pasakoja apie berniuko Son Goku, kuris praktikuoja kovos meną, gyvenimą. Jis susipažįsta su mergina, vardu Bulma. Kartu jie pradeda ieškoti septynių perlų, kuriuos surinkę gali iškviesti stebuklingą drakoną. Mangoje pasakojama apie Son Goko vaikystę ir suaugusiųjų gyvenimą bei daugybę jo nuotykių.

„Dragon Ball“ vien tik Japonijoje parduota maždaug 160 milijonų kopijų. Visame pasaulyje jų parduota daugiau nei 260 milijonų kopijų. Kartu su „One Piece“ ir „Naruto“ tai tapo viena iš labiausiai populiariausių ir geriausiai parduodama mangų per visą istoriją.

Terminas „manga“ Japonijoje vartojamas kalbant apskritai apie bet kokius komiksus ir animacinius filmus. Už Japonijos ribų šis žodis paprastai apibūdina būtent iš šios šalies kilusius komiksus. Japoniškas žodis manga pažodžiui išvertus reiškia keistus paveikslėlius.

::alfa::Netektis: mirė visą pasaulį užkariavusių komiksų „Drakonų kova“ kūrėjas