Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2024 BALANDŽIO 15 D. | Nekrologas.lt
Akebono Taro
1969 GEGUŽĖS 8 D. - 2024 BALANDŽIO 11 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Akebono Taro (54), Havajuose gimusi sumo žvaigždė

Tokijuje, Japonijoje, būdamas 54 metų amžiaus, balandį nuo širdies nepakankamumo mirė Akebono Taro – Havajuose gimusi sumo žvaigždė. Jis tapo pirmuoju ne Japonijos imtynininku, pasiekusiu aukščiausią sporto reitingą ir prisidėjusiu prie susidomėjimo šia sporto šaka atgimimo.

Havajuose gimęs ir užaugęs Chadwickas Haheo Rowanas, geriau žinomas savo profesiniu vardu – Akebono Taro (arba tiesiog Akebono) – vidurinėje mokykloje žaidė krepšinį. Gavęs krepšininko stipendiją, jis studijavo Havajų Ramiojo vandenyno universitete, kur ir pradėjo domėtis sumo imtynėmis.

Akebono mokėsi pas kitą Havajuose gimusį imtynininką Azumazeki Oyakata, kuris išmokė jį valdyti savo didžiulį kūną. Akebono ūgis buvo 203 cm, o svoris – apie 233 kg, taigi jis buvo daug didesnis nei vidutinis sumo kovotojas.

1988 m. Akebono persikėlė į Japoniją, kur pasinėrė į sumo sportą. 1993 m. jis tapo pirmuoju užsieniečiu, laimėjusiu didįjį sumo čempionatą. 1996 m. jam buvo suteikta Japonijos pilietybė.

Akebono per savo karjerą iš viso laimėjo 11 čempionų ir 13 vicečempionų titulų. Nors ūgis ir svoris suteikė jam pranašumą prieš oponentus, jis buvo linkęs į traumas. Daugybė sužalojimų darė žalą imtynininko kūnui, kol galiausiai, būdamas 31 metų, jis buvo priverstas išeiti į pensiją.

Akebono keletą metų dar užsiiminėjo mišriais kovos menais, o vėliau rengė pramoginius imtynių pasirodymus.

::alfa::Mirė Havajuose gimusi sumo žvaigždė, milžinas Akebono Taro